معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران گفت:اگر در زمان افت فشار هر خانوار از یک بخاری استفاده نماید گاز هیچ مشترکی قطع نخواهد شد .

معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران  گفت:اگر در زمان افت فشار هر خانوار از یک بخاری استفاده نماید گاز هیچ  مشترکی قطع نخواهد شد .

مهندس عراقی با بیان خبر فوق، برنقش تاثیر گذار مدیریت مصرف  در زمینه پیشگیری از افت فشار گاز  اشاره  نموده و افزود: در زمان برودت هوا و افزایش مصرف به جهت پیشگیری از افت فشاراگر هر خانوار  تنها  از یک بخاری در منزل خود استفاده نماید هرگز شاهد قطع گاز هیچ مشترکی در سطح شهرها و روستاها نخواهیم بود .

وی در خصوص شایعاتی در خصوص احتمال قطع گاز کشور ترکمنستان افزود:خوشبختانه در این خصوص  درحال رایزنی با مسئولین کشور ترکمنستان هستیم ومذاکرات مقدماتی نیز انجام شده  و تلاش داریم تا انشاء ا...  از این موضوع جلوگیری شود 
 
 مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران درادامه تصریح کرد:درصورت قطع گاز کشور ترکمنستان با مدیریت مصرف و یاری هموطنان عزیز در زمینه صرفه جویی  درمصرف گاز و کنترل  واحدهای صنعتی و نیروگاهها  مشکلی در تامین جریان  پایدار گاز نخواهیم داشت
 
وی اظهار داشت :در حال حاضر در کشور 700 میلیون متر مکعب گاز تولید می نمائیم و تنها 12 میلیون متر مکعب از کشور ترکمنستان خریداری  می شود  که بسیار ناچیز است  لذا  با اطلاع رسانی  از کانالهای مختلف  و فرهنگ سازی  مناسب و مدیریت بهینه  این مقدار گاز را  جبران نموده تا  نیازی به ورود گاز از کشور همسایه نداشته باشیم . 
 
مهندس عراقی در خاتمه گفت:دولت محترم تلاش کرده تا قیمت گاز بالا نرود و در همین راستا برای  4 ماهه فصل سرد سال که مصرف بالا است قیمت بدون تغییر برابر نرخ گذشته بصورت پلکانی محاسبه   شود و در 8 ماهه گرم سال نیز که مصرف پایین است قیمت گازبه نرخ  150  تومان برای هر متر مکعب   برای همه مشترکین  ثابت  لحاظ شود.

  8 دی 1395
بخش : استان گلستان / جامعه
کد خبر: 56148
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز