یادداشت یک خبرنگار:
الگویی از یک مدیری که درد مردم را می داند

هیچ کس نیست که نداند بلایای طبیعی چه بر سر باغداران گلستانی آورده است. سرما و برف و یخ بندان در چند مرحله رویای کشاورزان را به کابوس بدل کرد و رفت. کابوسی که تا مدتها نخواهد گذاشت حضور لبخند بر سیمای باغداران پدیدار شود.

اقدام دولت در اختصاص ۱۰۵ میلیارد تومان تسهیلات به کشاورزان هم آن طور که باید رضایت این قشر آسیب پذیر را فراهم نکرده است چرا که کشاورزان این لطف دولت را بیشتر شبیه حلوای نسیه می دانند اگر چه دیر یا زود با پیگیری استاندار و متولیان امر تخصیص این مبلغ نیز  صورت خواهد گرفت.

اما آنچه در این میان زردی سیمای باغداران را کم رنگ کرد و مرحمی بر آلام کشاورزان شده است،  ادبیات خاص و سراسر احترام رئیس سازمان تعاون روستایی گلستان در مواجهه با باغداران غرب گلستان است که امروز با وجود آنکه سبب کاهش عمق خسارت به باغداران نشده است اما تقریبا غالب کشاورزان حاضر در صف خرید تضمینی مرکبات را به این باور رساند که می توان یافت مدیرانی را که دردت را بفهمند و حتی لمس کنند. با تو غصه بخورند و حتی همراه با تو بغض راه گلوی آنها را هم ببندد.

راستی می شود ادب و احترام در خدمتگزاری را با وجود دستهای خالی طوری به جامعه هدف منتقل کرد که مردم و به ویژه آنانکه به دلیل خسارات سنگینی سرما و یخ بندان، با آسمان و زمین قهر کرده اند، احساس کنند که تنها نیستند و یکی هست که از جنس آنها باشد و درد دل آنها را پیش از مردم به زبان آورد.
آری می شود در لباس یک مسئول اما با رفتار نیکو و حُسن خُلق هم طعم خوش خدمت به مردم و در کنار مردم بودن را به نمایش گذاشت.
حاج تقی ، دست مریزاد
اسماعیل البرزی

  14 دی 1395
بخش : استان گلستان / یادداشت
کد خبر: 56196
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز