امام جمعه گرگان: تلویزیون ایران از کارشناسانی برای بیان مسایل دینی استفاده می کند که نگاهی جز محدود کردن زنان در جامعه ندارند

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان گفت: در حالیکه برخی شبکه های خارجی با انواع و اقسام برنامه ها به دنبال جذب خانواده های ایرانی هستند، استفاده تلویزیون کشورمان از کارشناسانی که تمام تفکرشان محدود و محبوس کردن زنان در خانه و جامعه است، باعث رشد مخاطبان کانال های ماهواره ای می شود.

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی عصر شنبه در دیدار با مشاور امور زنان و خانواده وزیر کشور و تعدادی از زنان فرهیخته استان گلستان افزود: گاهی برنامه هایی از تلویزیون کشورمان پخش می شود که نه تنها جاذبه ندارد بلکه با دافعه زیاد خانواده های ایرانی را به سمت و سوی شبکه های ماهواره ای سوق می دهد.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری با نام بردن از برخی شبکه های ماهواره ای فارسی زبان اظهار داشت: اینها فقط با هدف تخریب جایگاه خانواده راه اندازی شده اند و متاسفانه آسیب های فراوانی را هم به جامعه ما تحمیل کرده است. 

 

آیت الله نورمفیدی افزود: در مقابل تلویزیون ایران از کارشناسانی برای بیان مسایل دینی استفاده می کند که نگاهی جز محدود کردن زنان در جامعه نداشته و به دنبال کم کردن حضور این قشر موثر در اجتماع هستند. 

 

امام جمعه گرگان نتیجه گیری کرد: در نتیجه اینچنین رویکردی گرایش به ماهواره در جامعه ایرانی نه تنها کم نمی شود، بلکه زیاد هم می شود.

 

آیت الله نورمفیدی همچنین گفت: بیان ساده و عامه فهم مسایل توسط روحانیون و نخبگان نقش زیادی در تبیین ارزش های اسلامی و انتقال آن به مردم و بخصوص نسل جوان دارد که مصداق بارز آن امام خمینی (ره) است. 

 

امام جمعه گرگان بیان کرد: ایشان با وجود آن که از دانش بسیار زیاد و سواد فوق العاده ای برخوردار بودند اما در زمان سخنرانی های عمومی مسایل را با زبانی بسیار ساده مطرح می کردند تا همه مردم بتوانند از آن استفاده کنند.

 

آیت الله نورمفیدی ابراز کرد: در زمان حاضر شبکه های ماهواره ای زیادی با زبان فارسی متزلزل کردن بنیان خانواده ها را هدف قرار داده اند و از همه ابزار و ظرفیت خود برای سست کردن کانون خانواده های ایرانی و ایجاد فاصله میان آن ها استفاده می کنند. 

 

نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: یکی از ویژگی های خانواده های ایرانی گرمی ناشی از حضور اعضا در کنار یکدیگر است اما ورود بی ضابطه و پردامنه موبایل ها و شبکه های اجتماعی نه تنها این کانون گرم را به سردی نزدیک کرده بلکه خطر ورود جوانان به مشکلات فراوان ناشی از آن را هم افزایش داده است. 

  19 دی 1395
بخش : استان گلستان / جامعه
کد خبر: 56245
مرجع: ایرنا
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز