جوابیه اداره کل منابع طبیعی گلستان در خصوص خبر مندرج شده با عنوان " آقای مدیر کل! لباس خدمت بر تنت محکم کن تا به لباس خجلت آراسته نشوی"

در خصوص مطلب و تصاویر منتشره با عنوان " آقای مدیر کل! لباس خدمت بر تنت محکم کن تا به لباس خجلت آراسته نشوی" توضیحات ذیل به اطلاع می رسد، خواهشمند است جهت تنویر افکار عمومی اطلاع رسانی لازم صورت گیرد.
به استحضار می رساند هر گونه قطع درخت در طرح های جنگلداری استان گلستان به استناد مصوبه مورخ 16/10/92 هیات دولت محترم در راستای برنامه بهینه سازی، پایش، حفظ، بهره برداری و مدیریت جنگل های شمال با رعایت اصول علمی و مطابق با کتابچه های فنی و مطالعاتی موجود، مورد ارزیابی قرار گرفته و در نهایت نشانه گذاری و قطع (شامل درختان ریشه کن، شکسته، افتاده و آفت زده) انجام شده است. همچنین همانگونه که مستحضرید با ابلاغیه وزیر محترم جهاد کشاورزی از سال جاری طرح تنفس تدریجی جنگل های شمال آغاز شده و اعلام ممنوعیت برداشت و بهره برداری از جنگل های شمال کشور از سال چهارم قانون برنامه ششم توسعه توسط مجلس شورای اسلامی به معنای اجرای تدریجی آن است که در این راستا کلیه قرارداد های منعقده طرح های جنگل داری در صورت اتمام تمدید نخواهند شد و از انعقاد قراردادهای جدید جلوگیری خواهد شد. توضیح اینکه تاکنون 5 طرح از طرح های جنگلداری استان به دلیل اتمام مدت قرار داد مشمول طرح تنفس شده و برداشتی در آن ها صورت نخواهد گرفت ولی در الباقی طرح ها برابر کتابچه های مطالعاتی مصوب قطع و برداشت در سال جاری انجام خواهد شد.
همچنین از آنجا که علاوه بر مسائل فنی مطلب منتشره به بعد شخصی و غیر علمی نیز پرداخته شده، اضافه می شود که اجرای دقیق و علمی قانون مصوب مجلس محترم شورای اسلامی (به استناد ماده 148 قانون برنامه پنجم توسعه) خدمت است نه خجلت. حتی اگر انجام خدمت صادقانه  از دید برخی خجلت تلقی شود، مجموعه زحمتکش منابع طبیعی و حافظان انفال حاضر خواهند بود خجلتی که در خبر منتشره تاکید و تیتر شده را با جان و دل تحمل کنند. همانطور که در طول سال های اخیر نیز بارها اتفاق افتاده و همکاران متعدد این مجموعه حتی از جان خود مایه گذاشته و در جهت مبارزه با قاچاقچیان چوب، متجاوزین به منابع طبیعی، اطفاء حریق و... دچار آسیب های فراوان و حتی از دست دادن جان خود شده اند.  بدیهی است که انتشار مطالب بی پشتوانه ای مانند خبر مذکور که شخص و مجموعه منابع طبیعی را با این ادبیات مورد حمله قرار می دهند جز تشویش اذهان عمومی و خجلت برای دامن زنندگان به این موضوع، نتیجه ای در بر نخواهند داشت.
 
روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان

  26 بهمن 1395
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 2
  • پدرام | 26/11/1395 - 20:03

    کجای کارشناسی برادر جنگل کردکوی غارتشده خوابی برادر از پشت میز پپاشو بیا بیرون ببین چه خبره جنگلبانی که حقوقش پیمانکار میده قراره برا جنگل دل بسوزانم یا کارشناست فدایت شم تا اخرشوبخون دیگه چه خبره وقت کردی بیا ببرمت جنگل بالا دست تا برداشت ااولیور که فاجعه هستش نشونت بدم مردم ما بیدارن می‌فهمن چه خبره برادر
  • دکتر مهسا مهراد | 7/12/1395 - 10:42

    من شخصیت خانم ابتکارو خیلی دوست دارم؛ ولی متاسفانه ایشان و دارودسته ایشان هم علیرغم ادعاهای فراوان کاری از پیش نبردند؛ سراسر ایران و جنگلهای شمال گواه این ناکارآمدی است.
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز