رئیس ستاد انتخابات گلستان: ۱۵۷۰ نفر در انتخابات شوراها در استان گلستان ثبت‌نام کردند

رئیس ستاد انتخابات استان گلستان گفت: در دو روز نخست ثبت‌نام نامزدها در انتخابات شوراهای شهر و روستا، ۱۵۷۰ نفر در استان گلستان ثبت‌نام کردند.

علی اصغر طهماسبی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در دومین روز ثبت‌نام نامزدهای پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا در استان گلستان 858 نفر ثبت‌نام کردند.

وی افزود: در مجموع در 2 روز نخست ثبت‌نام نامزدها در انتخابات شوراهای شهر و روستا، 1570 نفر در استان ثبت‌نام کردند.

رئیس ستاد انتخابات استان گلستان تصریح کرد: یک‌هزار و 625 صندوق انتخاباتی در استان گلستان برای انتخابات شهر و روستا و ریاست جمهوری تدارک دیده شده است.

طهماسبی گفت: در دوره گذشته انتخابات مردم استان گلستان 80.39 درصد در انتخابات مشارکت داشتند و استان گلستان از این حیث رتبه نخست کشور را بدست آورده بود.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری گلستان یادآور شد: ممکن است در برخی روستاها تعداد داوطلبان به حد نصاب نرسد و اگر این چنین شود در آن روستاها انتخابات شوراها را نخواهیم داشت.

طهماسبی تاکید کرد: 839 روستا و 30 شهر در انتخابات شورا شرکت خواهند کرد و  107 روستا زیر 100 نفر  در استان گلستان جمعیت دارند و انتخابات شورا در این روستاها انجام نخواهد شد اما انتخابات ریاست جمهوری را در این روستاها خواهیم داشت.

وی اظهار داشت: 26 شهر استان گلستان زیر 50 هزار نفر جمعیت دارند که شورای‎های این شهرها  5 نفر و  سه شهر، گنبدکاووس، علی آبادکتول و بندر ترکمن بالغ بر 50 هزار نفر جمعیت دارند که شورای‎های آن 7 نفره خواهند بود.

طهماسبی یادآور شد:  گرگان بیش از 200 هزار نفر جمعیت دارد و در این دوره از انتخابات 9 نفر عضو شورای اسلامی این شهر خواهند داشت.

  1 فروردین 1396
بخش : استان گلستان / انتخابات
کد خبر: 56963
مرجع: تسنیم
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز