مدیرکل ICT استان گلستان خبر داد: اشتغال مستقیم 4200 نفر با اجرای 14 تفاهم نامه طرح تکاپو در استان گلستان

مدیرکل ICT استان گلستان گفت : با اجرای 14تفاهم نامه طرح تکاپو در استان گلستان، 4200 نفر اشتغال مستقیم،طی دو سال، ایجاد می شود.

حسین مومنی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان در مراسم امضای 14 تفاهم نامه در حوزه ict استان گلستان با ارایه آماری به وضعیت توسعه ict  این استان اشاره کرد و با بیان اینکه ظرفیت شبکه انتقال این استان از 140 گیگا بیت در ابتدای این دولت به 640 گیگا بیت رسیده است ، گفت : این افزایش ظرفیت رشد 4.57 برابری را نشان می دهد و پهنای استان گلستان نیز از 10 گیگابیت به 63 گیگابیت افزایش داشته است که از رشد 6.3 خبر می دهد.
وی با بین اینکه در ابتدای این دولت سرویس های نسل 3 و 4 تلفن همراه در استان گلستان وجود نداشت ، افزود : در حال حاصل 21 شهر این استان از نسل 3 و 4 تلفن همراه استفاده می کنند.
مومنی به سرمایه گذاری 498 میلیارد تومانی دولت در حوزه ict استان گلستان از ابتدای این دولت اشاره کرد و از تخصیص و سرمایه گذاری 145 میلیارد تومانی تا پایان این دولت در استان گلستان خبرداد.
وی با بین اینکه در سفر وزیر ارتباطات به این استان نیز 125 میلیارد تومان  سرمایه گذاری به بهره برداری می رسد ، تصریح کرد : با انجام این سرمایه گذاری ها و افتتاح پروژه ها بستر مناسبی برای توسعه کسب و کارهای نوپا در استان گلستان فراهم شده است.
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان به ارایه وام وجوه اداره شده به فعالان حوزه ict در این استان هم اشاره ای کرد و تاکید داشت : با تایید کارگروه استانی وام وجوه اداره شده 13 طرح در این زمینه می توانند از این وجوه استفاده کنند.

وی به برگزاری رویدادهای کار آفرینی در حوزه کسب و کار های نو پا در استان گلستان اشاره کرد و گفت : در این حوزه 8 رویداد با فعالان حوزه های تولید محتوا و ساخت اپلیکیشن برگزار شده است.
مومنی در ادمه سخنان خود به اجرای طرح تکاپو در این استان اشاره کرد و با بیان اینکه از شهریور ماه سال گذشته امکان سنجی های این طرح انجام شده است ، افزود : نتیجه این کار امضای 14 تفاهم نامه با 43 پروژه در حوزه های کشاورزی ، گردشگری ، سلامت و فرهنگ و آموزش است که امروز با حضور وزیر ارتباطات به امضا رسید.
وی میزان سرمایه گذاری با اجرای این 14 تفاهم نامه را 1800 میلیارد ریال در 2 سال اعلام کرد و  اشتغال ایجاد شده مستقیم آن را  4200 نفر  در پایان اجرای این پروژه ها بین کرد.

 

  20 فروردین 1396
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز