آهاااااای شیک پوش ها ... با شما هستم ! ...

تنها کمتر از یک نیم روز فرصت کافی بود تا فضای رسانه ای استان از انعکاس خشم و نا مهربانی طبیعت با مردم روستاهای شرق کردکوی در سیل سال گذشته مملو شود.

پس از آن، یکی پس از دیگری عده ای شیک‌ پوش با کت و شلوارهای اتو کشیده در قامت مسئول آمدند و کف دست بر پیشانی کوبیدند و فریاد وا مصیبتا به هوا سر دادند و عکس های یادگاری با ویرانه ها و لحاف و تشکِ غلطان در گل ولای ثبت کردند بلکه در آینده ای نه چندان دور، با تصمیمات کاربردی و غیر شعاری آلام روستائیان را کم رنگ کنند.

هنوز زخم ناشی از طغیان طبیعت در دل مردم التیام نیافته بود که سرمای سخت و ویران کننده آبان ماه با باغداران غرب گلستان همان کرد که سیل به نمایش گذاشت.

حاصل دسترنج یک ساله باغداران آماج سهمگین ترین حملات طبیعت شد و فقدان کارخانه صنایع تبدیلی، تاخیر معنادار دولت در خرید تضمینی محصولات به جای مانده از سرما در گلستان و ناتوانی باغداران در جمع آوری محصولات باغی با دست های خالی،  یخ بندان را از پهنه طبیعت به سوی قلب اقتصاد کشاورزان هدایت کرد.

در گیر و دار این نابسامانی، برخی تریبون به دستانِ اجاره ایِ فرصت طلب هم تلاش کردند تا رفقایشان از غافله ی موج سواری و مصاحبه های فرمایشی عقب نمانند و اخبار وعده های خوش رنگ و لعاب را به گستره جامعه مخابره کنند.

بگذریم ... چند صباحی دیگر تا زاد روز تراژدی تلخ طبیعت و آنچه بر سیل زدگان و باغداران رفته است، باقی مانده است و هنوز از تحقق وعده ها خبری نیست.

سخن کوتاه، مسئولانی که وعده های رنگی در کنار ویرانه های سیل و درختان یخ بسته را فراموش کرده اند به آلبوم عکس های یادگاری خود سر بزنند شاید نگاه های مستاصل درماندگان سیل و یخ بندان تلنگری باشد تا به یاد آورند اینجا هنوز هم عده ای چشمانشان در راه است تا شاید حس مسئولیت که هیچ، شاید هم وجدان که هیچ، لااقل آن عکس ها معجزه ای کند ...

آهااااای شیک پوش ها ... با شما هستم ...
به صفحات عکس های یادگاری مراجعه کنید. هنوز جای پنجه های طبیعت بر صورت کشاورزان باقی است.

اسماعیل البرزی

  5 تیر 1396
بخش : استان گلستان / یادداشت
کد خبر: 58105
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز