بخش بین‌الملل بیمارستان فوق تخصصی شهرستان کردکوی راه‌اندازی شد


نماینده مردم کردکوی، بندرترکمن، بندرگز وگمیشان در مجلس گفت: با راه‌اندازی مرکز آی‌پی‌دی بیمارستان فوق تخصصی امیرالمومنین(ع) کردکوی زمینه جذب گردشگر و توریسم سلامت به استان گلستان فراهم می‌شود.

رامین نور قلی‌پور صبح امروز در مراسم راه‌اندازی طرح‌های بیمارستان امیرالمومنین(ع) کردکوی اظهار داشت: مرکز بازتوانی قلبی، بخش ویژه بستری بیماران خارجی (آی‌پی‌دی) و مونیتورینگ  پست سی‌سی‌یو با حمایت دانشگاه علوم پزشکی به بهره‌برداری رسید و راه‌اندازی بخش بستری بیماران خارجی زمینه رشد گردشگری و توریسم سلامت امکان‌پذیر می‌شود.

نماینده مردم کردکوی، بندرترکمن، بندرگز وگمیشان در مجلس تاکید کرد: این طرح‌ها با هدف افزایش کیفیت خدمات برای بیماران قلبی و با اعتبارات داخلی، حمایت دانشگاه علوم پزشکی گلستان و شبکه بهداشت شهرستان انجام شده است. مرکز فوق تخصصی قلب کردکوی یکی از مجهزترین مراکز قلب استان گلستان است و با پیگیری‌های مستمر برای رساندن بیمارستان کردکوی به جایگاه واقعی تلاش خواهیم کرد.

وی با اشاره به راه‌اندازی بخش بین‌الملل بیمارستان کردکوی اظهار داشت: ایجاد این زیرساخت علاوه بر جذب بیماران و ورود سرمایه، سبب معرفی توانمندی‌های استان گلستان به کشورهای همسایه خواهد شد.

مدیر بیمارستان فوق تخصصی امیرالمومنین(ع) کردکوی هم با بیان اینکه بخش بازتوانی قلبی برای نخستین بار در استان گلستان راه‌اندازی شده است، گفت: با کمک دستگاه‌های موجود در این بخش و انجام تمرینات ویژه، بیمارانی که جراحی قلب انجام داده‌اند به زندگی عادی بازمی‌گردند و استفاده از این دستگاه‌ها بین 30 تا 50 درصد به افراد چاق و دیابتی هم کمک می‌کند تا شرایط جسمانی خود را بهبود ببخشند.

زاوش افراسیاب کاهش هزینه‌ها تا نرخ استاندارد برای بیماران و نزدیکی این بخش به واحد آنژیوگرافی قلب برای نظارت مستمر پزشکان را از مزیت‌های این بخش دانست و تصریح کرد: این دستگاه‌ها در 4 تا 5 سال گذشته بلااستفاده بوده‌اند که با سرویس فنی و تعویض قطعات در مدار خدمات‌رسانی به بیماران قلبی قرار گرفتند.

مدیر بیمارستان امیرالمومنین(ع) کردکوی با اشاره به راه‌اندازی بخش ای‌پی‌دی این بیمارستان تاکید کرد: این بخش با هدف  دستیابی به استانداردهای بین‌المللی، ارتقاء کیفیت خدمات، جذب بیماران خارجی و رضایت‌مندی بیماران راه‌اندازی شده است.

افراسیاب افزود: همچنین سرویس همراه بیمار، سرویس بهداشتی، حمام، آشپزخانه، تلفن، ال‌سی‌دی و اینترنت در این بخش تعبیه شده و دیگر امکانات مورد درخواست بیمار نیز مطابق با قوانین ارائه خواهد شد.

مدیر بیمارستان درباره بهره برداری از سیستم مونیتورینگ بخش پست سی‌سی‌یو هم تاکید کرد: مجموع 24 تخت موجود در این بخش به سیستم مونیتورینگ مجهز شده و بیماران قلبی پس از انجام آنژیوگرافی تحت مونیتورینگ قرار می‌گیرند و به‌وسیله این مانیتورها در همه مدتی که بیماران در این بخش تحت مراقبت هستند؛ فشار خون و ضربان قلب آنها به صورت لحظه‌ای و مستمر از طریق سیستم مونیتورینگ مرکزی موجود در ایستگاه پرستاری پایش می‌شود. این سیستم برای ارتقاء سطح کیفیت خدمات به بیماران قلبی راه‌اندازی شده است.

  25 شهریور 1396
بخش : استان گلستان / سلامت
کد خبر: 59023
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز