نرخ معلولیت در گلستان 2 دهم درصد بالاتر از میانگین کشوری است

مدیر کل بهزیستی استان گلستان:

نرخ معلولیت در گلستان 2  دهم درصد بالاتر از میانگین کشوری است

گرگان- مدیر کل بهزیستی استان بابیان اینکه گلستان دارای رتبه هفتم معلولیت در کشور است، گفت: نرخ معلولیت در گلستان 2 دهم درصد بالاتر از میانگین کشوری است.

به گزارش خبرنگار صیدنیوز، ابراهیم غفاری که به مناسبت روز جهانی معلولان سخن میگفت، اظهار داشت: در حال حاضر تعداد 49 هزار معلول در استان شناسایی شده اند که از این تعداد فقط 8 هزار نفر آنان مستمری دریافت میکنند و مابقی در انتظار دریافت مستمری هستند.

وی افزود: با توجه به وضعیت معلولیت در استان، این اداره کل هرساله طرح های غربالگر خود را در بخش بینایی سنجی، شنوایی سنجی و ژنتیک به اجرا میگذارد و همین مسائل موجب شده تا در سالهای اخیر میزان معلولان کاهش یابد، اما یکی از دلایل افزایش نرخ معلولیت وجود معلولیت های ناشی از تصادف های رانندگی است که  این جمعیت اضافه میشود.

غفاری بیان کرد: بهز یستی گلستان در طرحی جدید با همکاری دانشگاه شهید بهشتی تهران در حال تهیه بانک اطلاعاتی از خانواده های دارای دو معلولیت به بالا هستند تا با شناسایی ژنها بتوانند به دلایل بیشتری از انواع معلولیتها پی ببرند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه پیشگیری از معلولیت‌ها یکی از دغدغه های مهم و برنامه های بلند مدت بهزیستی است ، لذا برای اولین بار در کشور این دستگاه با همکاری آموزش و پرورش استان اقدام به برگزاری کلاسهای پیشگیری از معلولیت برای دانش آموزان پایه دهم و یازدهم کرده است که از امسال اجرائی شده است. 

  13 آذر 1396
بخش : استان گلستان / جامعه
کد خبر: 59586
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز