استاندار گلستان: بیش از یک‌هزار میلیارد تومان به اشتغال خرد و متوسط تسهیلات پرداخت می‌شود

 

استاندار گلستان:

بیش از یک‌هزار میلیارد تومان به اشتغال خرد و متوسط تسهیلات پرداخت می‌شود

استاندار گلستان با بیان اینکه بیش از یک‌هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی به مشاغل خرد و متوسط پرداخت می‌شود، گفت: این تسهیلات در راستای تقویت اشتغال به متقاضیان مناطق شهری، روستائی و عشایری پرداخت می‌شود.

به گزارش خبرنگار صیدنیوز از گرگان، سید مناف هاشمی اظهار کرد: این تسهیلات با یارانه 2 تا 7 درصد و در راستای اشتغال فراگیر به تمامی متقاضیان شهری و روستایی و حتی شهرک های صنعتی اعطا می شود .

وی افزود: 420 میلیارد تومان از این تسهیلات به حمایت از توسعه و اشتغال در مناطق روستایی و عشایری و شهرهای زیر 10 هزار نفر اختصاص دارد.
وی افزود: این تسهیلات با سود 4 تا 6 درصد ، بازپرداخت 6 ساله و یک سال تنفس و با تاکید بر اشتغال فارغ التحصیلان و جوانان در اولویت های گردشگری، شیلات ، صنایع تبدلی و IT اعطا می شود.
وی با اشاره به تسهیلاتی که ذیل بند های «الف» و «ب» تبصره 18 قانون بودجه بودجه پرداخت خواهد شد، گفت: از 20 هزار میلیارد تومانی که از محل این تبصره برای کل کشور در نظر گرفته شده، 527 میلیارد تومان به گلستان اختصاص یافته است.

سید مناف هاشمی در ادامه حمایت از مشاغل خانگی را از اولویت های پرداخت تسهیلات دانست و یادآور شد: 20 میلیارد تومان اعتبار با سود 4 درصد و بازپرداخت 3 ساله به متقاضیان مشاغل خانگی پرداخت می شود و تاکنون برای 15 میلیارد تومان پرونده تسهیلاتی ایجاد شده و تاکنون 4 میلیارد تومان (به ازای هر متقاضی تا 20 میلیون تومان) پرداخت شده است.
وی افزود: بخش دیگری از تسهیلات مشاغل کوچک و متوسط کارآفرینی در شهرها و روستاها از طریق صندوق کارآفرینی امید از 30 تا 100 میلیون تومان با سود 4 درصد و بازپرداخت 5 ساله اعطا می شود و تا کنون 25 میلیارد تومان وام از طریق این صندوق به متقاضیان پرداخت شده است.
استاندار گلستان به تسهیلات اشتغالزایی در حوزه روستایی اشاره کرد و گفت: از محل موضوع تفاهم نامه استانداری گلستان، معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و بنیاد علوی با عاملیت بانک سینا، 40میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت اشتغال زا روستایی به متقاضیان سرمایه گذاری در روستاها اعطا می شود.
دکتر هاشمی،اظهار کرد: با توجه به اینکه پنج درصد از سود تسهیلات مذکور توسط معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و پنج درصد از سوی بنیاد علوی پرداخت می شود با ده درصد یارانه فوق، تسهیلات با سود ۸ درصد در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

  14 آذر 1396
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز