رئیس سازمان بهزیستی کشور در گرگان: مداخله، پیشگری و کاهش معلولیتها از اولویت های بهزیستی است

 

رئیس سازمان بهزیستی کشور در گرگان :

مداخله، پیشگری و کاهش معلولیتها از اولویت های بهزیستی است

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: سازمان بهزیستی در دولت امید سه راهبرد پیشگری، مداخله و کاهش معلولیتها را در نظر گرفته است تا بر اساس آنها در سالهای پیش رو شاهد معلولیتها در این سطح نباشیم.

به گزارش خبرنگار صید نیوز، انوشیروان محسنی بندپی در همایش وحدت اقوام، معلولان و بهزیستی اظهار کرد: با ایجاد برنامه های غربالگری  و مداخله های بهنگام بهزیستی، سالانه از تولد 30 هزار کودک معلول جلوگیری می‌شود.

وی افزود: با توجه به وضعیت آسیب‌ها در کشور از جمله معلولیت‌ها سازمان بهزیستی هر ساله برای کاهش معلولیت‌ها هزینه های زیادی ر ا انجام می‌دهد که تا کنون نتایج بسیار خوبی درپی داشته است.

وی افزود: سالانه بین 3 تا 5 میلیون کودک در کشور مورد غربالگری بینایی سنجی و شنوایی سنجی قرار می‌گیرند که اجرای این طرح  از ایجاد معولیت‌ها در سنین بالاتر به طور جدی جلوگیری می‌کند.

محسنی بند پی با بیان اینکه مداخله در اوج افزایش دلارهای نفتی از خدمات بهزیستی به مددجویان کاسته نشد، گفت: افزایش مستمری ها و واریز ماهانه آن همراه با افزایش سالانه به حساب مستمری بگیران بهزیستی از اقدامات جدید این نهاد حمایتی در سالجاری بوده است.

وی اضافه کرد: در رابطه بااشتغال معلولان نیز مجلس بودجه ای 900 میلیارد تومانی در اختیار بهزیستی قرار دارد که از این محل 16ر میلیارد تومان آن به گلستان اختصاص پیدا کرد که تاکنون 4 و نیم میلیارد آن استفاده شده و می طلبد تا با همکاری بانکهای استان باقی مانده این مبلغ به معلولان متقاضیان اشتغال تخصیص یابد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: در حال حاضر برخی لوایح حمایت از قانون معلولان از مناسب سازی شهری گرفته تا اشتغال و مسکن این افراد که در سال 83 به تصویب رسیده بود، در حال پیگیری است

  14 آذر 1396
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز