مردم گلستان راه پیمایی ضد استکباری برگزار کردند

دانش آموزان، دانشجویان و اقشار مختلف مردم استان گلستان همزمان با 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی راه پیمایی ضد استکباری کردند.

مراسم محوری روز مبارزه با استکبار جهانی در گرگان با شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسراییل و مرگ بر استکبار آغاز و شرکت کنندگان خشم و انزجار خود را از سیاست های استکباری به سرکردگی دولت آمریکا نشان دادند.
در این راهپیمایی که از میدان شهرداری به طرف چهار راه شهدا و مصلی وحدت گرگان برگزار شد، شرکت کنندگان با در دست داشتن پلاکارد و پارچه نوشته های ضد سلطه طلبی بر حمایت از نظام جمهوری اسلامی و تبعیت از ولایت فقیه تاکید کردند.
در راهپیمایی 13 آبان گرگان که استاندار، نماینده ولی فقیه و جمعی از مسئولان استان گلستان پیشاپیش مردم حضور داشتند؛ تداوم جریان استکبارستیزی در بیانیه پایانی حاضران مورد تاکید قرار گرفت.
به گزارش خبرنگاران ایرنا از سراسر گلستان نظیر این مراسم در 36 شهر، بخش و روستای استان برگزار شد.
تبعید امام خمینی (ره) از ایران به ترکیه در سال 1343 و تسخیر سفارت آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام در سال 1358 همزمان با 13 آبان رخ داد.
همچنین شهادت جمعی از دانش‌آموزان معترض به حکومت پهلوی در صبح 13 آبان 1357در محوطه دانشگاه تهران باعث نام گذاری این روز به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز شد.

  13 آبان 1397
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز