بلاتکلیفی آموزش و پرورش بندرگز و طمع افراد خاص

نزدیک به یک ماه است که حامد احمدی مدیر سابق آموزش و پرورش بندرگز بازنشسته شد و هنوز مدیر جدید منصوب نشده است.

مدیرکل آرامِ آموزش و پرورش گلستان گویا فراموش کرده است که این روزها سرپرست آموزش و پرورش در برزخی است که تنها باید ساعتها و روزها را بشمارد تا ببیند سکاندار بعدی که خواهد بود و شاید چندان انگیزه و تمرکزی برای فعالیت جدی نداشته باشد.

گوهری راد مدیرکل آموزش و پرورش گلستان بهتر از هر کسی می داند که این روزها چه فشاری برای گماردن افراد گوناگون به وی وارد می شود و بد نیست یادآوری شود که بلاتکلیف بودن آموزش و پرورش بندرگز، برخی سیاسیون را هم به طمع انداخته تا با لابی گری، فشار و رایزنی های گسترده به فکر تحمیل افرادی باشند که توان اداره یک مدرسه را هم ندارند و حتی به دلایل مبهم و سوال برانگیز اداره یک مدرسه نیز از آنان سلب شده است.

با وجود همه مشکلاتی که گریبانگیر نظام آموزشی و مدارس ماست؛ طولانی شدن این انتصاب ممکن است علاوه بر وارد آوردن خسارت بر پیکره ی آموزش و پرورش بندرگز، جنگ های پشت پرده ی گروههای سیاسی را برای سهم گیری در فضای شهر ماندگار کند.

بندرگز قحط الرجال نیست و نباید با وقت کُشی به افراد ناکارآمد فرصت جولان داد. در انتصاب گزینه بومی، مجرب و خوشنام تعلّل نکنید.

اسماعیل البرزی

  19 آذر 1397
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز