220 هزار اسناد شهید در گلستان دیجیتالی شد

معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان با اشاره به فعالیت‌های بنیاد شهید استان در عصر اطلاعات، گفت: ۲۲۰ هزار اسناد شهید را دیجیتالی کردیم.

محمد علی طالع زاری در گفت‌وگو با خبرنگار اظهار کرد:با توجه به عصر اطلاعات و گسترش فعالیت در فضای مجازی، بنیاد شهید استان گلستان نیز فعالیت‌های خود را در حوزه فضای مجازی آغاز کرد. در این راستا سیستم اطلاع رسانی بانوان ایثارگر، مدیران و دانشجویان و هنرمندان را راه اندازی کردیم.

طالع زاری به تهیه سی دی‌های چندرسانه ای اشاره کرد و گفت: این سی دی‌ها در قالب فیلم، داستان و تصویر برای سرداران شاخص استان از جمله شهید روحانی فرد، غفاری، اسدی و غیره طراحی شده است.

وی به سامانه اطلاع رسانی وصیت نامه شهدای استان گلستان اشاره کرد و افزود: یک از دغدغه‌های ما این بود که وصیتنامه‌ها را چگونه در اختیار مردم قرار دهیم. با تلاش صورت گرفته مردم می‌توانند از طریق فرستادن عدد ۱ به شماره پیامک ۳۰۰۰۷۵۶۱۱۱ بخشی از وصیت نامه شهدای استان را مشاهده کنند.

 معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان بیان کرد: سایت ۵۸ سردار شهید استان راه اندازی شد که بر اساس پرتال اصلی ۵۸ سایت سردار شهید به صورت جزیره‌ای طراحی شده است. آدرس اینترنتی این سایت http://shohadayegolestan.ir/ است.

طالع زاری خاطرنشان کرد: ما اولین استان کشور هستیم که انیمیشن‌های دو تا سه دقیقه‌ای را طراحی کردیم. این انیمیشن‌ها در داخل سایت آپارات بارگذاری شده است.

وی ادامه داد: کانال‌های تلگرامی از جمله رادیو شهدا، اطلاع رسانی تولیدات فرهنگی، آیین نامه‌های دانشگاهی، نشر استان در حوزه کتاب، روز شمار شهدای استان گلستان و شاهد را راه‌اندازی کردیم و در آینده راه اندازی وب کیوسک در گلزار شهدا را دنبال می‌کنیم. مردم می توانند به راحتی با زدن کد شهید اطلاعات مربوط به آن شهید را ببینند.

طالع‌زاری با بیان اینکه بیش از ۲۲۰ هزار اسناد شهید را دیجیتالی کردیم، افزود: امسال در بخش مستند سازی خاطرات شفاهی با همکاری استانداری، ۳۱۹ مورد کار مصاحبه انجام دادیم.
انتهای پیام

  5 اسفند 1396
بخش : استان گلستان / ایثاروشهادت
کد خبر: 60683
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز