دستگیری ۳ شکارچی ضارب محیط بان گرگانی

سه شکارچی ضارب مأمور اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گرگان دستگیر و با دستور مقام قضایی روانه زندان شدند.

به گزارش گلستان فردا به نقل از  روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان، در آبان ماه سال جاری محیط‌بانان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گرگان، در حین گشت و کنترل در منطقه حفاظت‌شده جهانما در محل تنگه حاجی کش به یک دستگاه خودرو پاترول با سه سر نشین برخورد کردند و  با کسب اجازه از دادستانی شهرستان گرگان نسبت به متوقف کردن خودرو شکارچیان و جهت اقدامات قانونی وارد عمل شدند.

در حین بازرسی خودرو متوجه لاشه یک راس قوچ وحشی شکار شده و یک قبضه اسلحه برنو شدند؛ در هنگام اعمال قانون و بازرسی خودرو توسط محیط بان ها، شکارچیان ضمن تمرد و سرپیچی متواری شده و یکی از محیط بان ها را که برای تفتیش داخل خودرو شده بود را به گروگان گرفته و متواری شدند.

پس از گذشت چند کیلومتر متهمین خودرو را متوقف کرده و محیط‌بان را ضمن ضرب و شتم ، فحاشی و تهدید با اسلحه سرد از ماشین به بیرون پرتاب کرده و با سرعت از محل متواری شدند. متأسفانه در این در گیری یکی از محیط‌بانان از ناحیه کمر ، دست و پای راست دچار آسیب‌دیدگی شد که جهت مداوا فوراً به اورژانس روستای چهارباغ اعزام شد.

 محیط‌بانان با تنظیم صورت‌جلسه تخلف پرونده متهمین را به مراجع قضایی ارجاع کردند و پس از طی مراحل قضایی متهمین در دادگاه به جرم شکار غیرقانونی گونه‌های وحشی حمایت‌شده، ضرب و شتم محاکمه شده و پس از بررسی محتویات پرونده هر سه متهم با دستور مقام قضایی روانه زندان شدند.

  20 دی 1397
بخش : استان گلستان / قضاییه
کد خبر: 61170
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز