پروژه تشخیص حوادث طبیعی با حضور وزیر ارتباطات در پارک ملی گلستان آغاز می‌شود

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان گفت: با حضور وزیر ارتباطات، رئیس سازمان محیط زیست کشور و رئیس فناوری اطلاعات ایران، عملیات اجرایی تشخیص و اعلام حوادث طبیعی پارک ملی گلستان آغاز می شود.

محمد احمدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در گرگان با اشاره به سفر هیئت دولت به استان اظهارداشت: با توجه به رویکرد وزارت ارتباطات مبنی بل استفاده از فناوری نوین و تکنولوژی روز در عرصه های مختلف، طرح تشخیص و اعلام حوادث طبیعی در پارک ملی گلستان به صورت پایلوت کشوری در دستور کار قرار گرفت. 

وی افزود: در سفر رئیس جمهور به استان گلستان، تفاهم‌نامه 3 جانبه بین استانداری، وزارات ارتباطات و سازمان محیط زیست کشور منعقد می‌شود تا در این تفاهم‌نامه با استفاده از تکنولوژی روز بخشی از عرصه‌های منابع طبیعی پارک ملی گلستان حفاظت شود.

مدیر کل ارتباطات و فناوری گلستان بیان داشت: این طرح به صورت پایلوت اجرا می‌شود و بخشی از مناطق پارک ملی گلستان که در معرض خطر بیشتر آتش سوزی قرار دارد و از طرفی امکان دسترسی زیرساخت های ارتباطی در آن بخش فراهم است،  اجرا می شود.

وی ادامه داد: سنسورهایی با استفاده از شبکه حس‌گرها( IOT)  در دل پارک ملی گلستان در راستای پیشگیری از هرگونه حوادث انسانی طبیعی نصب می‌شود تا در صورت بروز حادثه اطلاعات لازم به مرکز مخابره شود.

مهدی تیموری مدیر پارک ملی گلستان هم در گفت‌وگو با تسنیم اظهارداشت: حفاظت از جنگل‌های هیرکانی  و منابع ملی و طبیعی پارک ملی گلستان به وسعت 100 هکتار کاری دشوار است و تکنولوژی روز می‌تواند در حفاظت از این عرصه‌ها کمک بزرگی کند.

وی افزود: این طرح به صورت پایلوت و با اعتبار 4 میلیارد و 500 میلیون تومان پیش‌بینی شده که در صورت موفقیت‌آمیز بودن در همه عرصه‌های منابع ملی استان و کشور اجرا می‌شود.

مدیر پارک ملی گلستان بیان داشت: با توجه به اینکه در طول سال آتش‌سوزی‌هایی در حوزه پارک ملی گلستان صورت می‌گیرد این طرح می‌تواند در اقدامات به موقع برای مهار و یا پیشگیری آتش‌سوزی تاثیر بسزایی داشته باشد.

  23 دی 1397
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز