سرپرست وزارت بهداشت:
ساخت بیمارستان ۶۰۰ تختخوابی گرگان از برنامه های وزارت بهداشت است

سرپرست وزارت بهداشت گفت: ساخت بیمارستان ۶۰۰ تختخوابی در گرگان از برنامه های وزارت بهداشت است.

سعید نمکی صبح سه شنبه در حاشیه افتتاح مرکز تروما و اورژانس شهید نبوی بیمارستان پنجم آذر گرگان توسط رئیس جمهور اظهار کرد: این مرکز ۱۱ هزار متر مربع زیربنا دارد و شامل بخش های مختلفی از جمله جراحی، ICU، بخش های تشخیصی، آزمایشگاه و اتاق عمل است که در ارائه خدمات به بیماران به ویژه مصدومان حوادث ترافیکی نقش ویژه ای دارد.

وی افزود: ساخت بیمارستان ۶۰۰ تختخوابی در شهر گرگان در برنامه های رییس جمهور است که ۳۰۰ تخت آن باید ظرف دو سال آینده ساخته شود همچنین ساخت بیمارستان های ۹۲ و ۶۴ تختخوابی در گالیکش، گمیشان و رامیان هم از دیگر برنامه های رییس جمهور برای توسعه خدمات در استان گلستان است.

نمکی گفت: مرکز تروما و اورژانس شهید نبوی گرگان با ظرفیت ۱۵۲ تخت بیمارستانی ساخته و تکمیل شده است که عملیات ساخت آن از اردیبهشت ماه سال گذشته آغاز و امروز افتتاح شد.

سرپرست وزارت بهداشت تاکید کرد: تعداد زیادی پروژه بهداشتی و درمانی در استان گلستان امروز به بهره برداری می رسد و پیگیری های لازم برای اتمام سایر پروژه های دانشگاه علوم پزشکی گلستان هم انجام خواهد شد اما نکته مهم این است که همکاران ما در این استان توانسته اند گام هایی در جهت اجرای نظام ارجاع و پزشکی خانواده که از تکالیف دولت در برنامه های پنجم و ششم توسعه است، بردارند.

نمکی در پایان با بیان این که بارها در زمان مسئولیتم در معاونت امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه به استان گلستان سفر کرده ام، گفت: از پیشرفت های اجرای آزمایشی نظام ارجاع در این استان آگاهی دارم و به دنبال عملیاتی کردن آن هستیم.

  25 دی 1397
بخش : استان گلستان / سلامت
کد خبر: 61223
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز