رییس کل دادگستری گلستان اعلام کرد:
قضات حق صدور رای توقیف تاسیسات و خط تولید واحدهای صنعتی را ندارند

رییس کل دادگستری استان گلستان گفت: هیچ یک از قضات در این استان حق صدور رای توقیف تاسیسات و خط تولید واحدهای تولیدی و صنعتی استان را ندارد.

به گزارش صیدنیوز ؛ هادی هاشمیان در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه در شهرک صنعتی مینودشت اظهار داشت: دستگاه قضایی استان اجازه اجرای آرای این چنینی را نخواهد داد.

وی با تاکید بر حمایت دستگاه قضایی از تولیدکنندگان واقعی اظهار کرد تلاش دستگاه قضایی برای احیا واحدهای تولیدی گلستان ادامه دارد.

هاشمیان با اشاره به اینکه توقیف تولید برای پرداخت بدهی شرکت ها راه عاقلانه ای نیست، افزود: تنها راه پرداخت بدهی ها، ادامه تولید است.

به گفته وی برای جلوگیری از تضییع حقوق طلبکاران در دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی استان، تضمین ها و تعهدهای کافی از صاحبان این واحدهای تولیدی گرفته می شود تا پس از تولید و فروش محصولات خود، بدهی های شان را بپردازند.

وی از برخورد با تعدادی از مدیران بانکی استان به علت دریافت سودهای نامتعارف و عمل برخلاف بخشنامه های بانک مرکزی هم خبر داد و گفت: دادستان مرکز استان مامور رسیدگی به این موضوع است و برای مدیرانی که به جای کمک به تولید، سنگ اندازی می کنند پرونده تشکیل می دهد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گلستان میز گفت: این شرکت با عنایت به اهمیت تسهیل در امور سرمایه گذاری و به ویژه صاحبان صنایع کوچک و متوسط از تمامی ظرفیت های قانونی خود استفاده خواهد کرد.

حجت اله خلیل زاده افزود:هماهنگی ها و همکاری های بسیار ارزشمند مجموعه قضایی استان با شرکت شهرک های صنعتی از جمله این ظرفیت ها است.

به گفته وی این همکاری ها از طریق تشکیل منظم جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی در سطح استان ادامه می یابد و پیگیری های لازم برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی در حال انجام است.

خلیل زاده ادامه داد: طی یکسال و نیم گذشته بیش از 20 واحد تولیدی با همکاری و حمایت های قانونی مجموعه قضایی به چرخه تولید بازگشتند.

  6 اسفند 1397
بخش : استان گلستان / قضاییه
کد خبر: 61826
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز