مدیرکل میراث فرهنگی گلستان خبر داد:
آغاز کاوش قلعه خندان گرگان/ کشف قطعه سفال و ساختار آجری

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان از آغاز کاوش در تپه تاریخی قلعه خندان خبر داد و گفت: در روز دوم کاوش قطعه ای سفال و ساختار آجری کشف شد.

به گزارش صیدنیوز ؛ ابراهیم کریمی در گفتگو با خبرنگار اظهار کرد: کلنگ زنی کاوش تپه تاریخی قلعه خندان از روز گذشته (چهارشنبه) آغاز شده است.

وی توضیح داد: مجوز اولیه کاوش در تپه قلعه خندان توسط پژوهشکده باستان شناسی از ۲۷ بهمن تا ۲۶ اسفند به مدت یک ماه صادر شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان ادامه داد: با توجه به وسعت تپه در ابعاد ۳۰۰ در ۱۸۷ متر به نظر می رسد مدت کاوش تمدید شود.

وی تصریح کرد: هدف از اجرای این کاوش این است که بدانیم آیا از این قلعه راهی به شهر استرآباد وجود داشته یا نه.

کریمی با اشاره به این که فرمانداری گرگان اعتبار ۱۰۰ میلیون تومانی برای انجام کاوش قلعه خندان را مصوب کرده است، خاطرنشان کرد: در روز دوم کاوش یک تکه سفال و ساختار آجری کشف شده که در روزهای بعد و با ادامه انجام کاوش جزییات بیشتری از آن به دست آمده و ارائه می شود.

  9 اسفند 1397
بخش : استان گلستان / جامعه
کد خبر: 61884
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت گاز استان گلستان شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز