با حضور سرپرست معاونت اقتصادی و منابع انسانی استانداری گلستان برگزار شد:
جلسه بررسی عملکرد بانک‎های گلستان در جذب اعتبارات نهادهای حمایتی و اعتبار فراگیر

جلسه بررسی عملکرد بانک‎های استان در جذب اعتبارات تخصیصی به متقاضیان تحت پوشش نهادهای حمایتی و اعتبار فراگیر با حضور سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری گلستان برگزار شد.
به گزارش صیدنیوز ؛ سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری گلستان گفت: یکی از دلایل کندی اعطای این تسهیلات، گردشکار طولانی جذب اعتبار نهادهای حمایتی در سامانه کارا (طرح‎های واصله پس از تایید این نهادها در استان به کارگروه حمایتی کشور ارسال می‎شود) و با توجه به اینکه دبیرخانه کارگروه اتشغال استان متولی ساماندهی امور مربوط به تسهیلات روستایی و عشایری و بانک‎های عامل است، عدم دسترسی دبیرخانه در مرحله ویرایش و اعلام نظر در خصوص طرح‎های حمایتی، موجب نارضایتی و کندی فرایند کار می‎شود.
محمد حمیدی اظهار کرد: یکی دیگر از دلایل کندی جذب این اعتبارات عدم وحدت رویه بانک‎های عامل در خصوص وثایق و تضامین، از متقاضیان تسهیلات روستایی تحت پوشش این نهادها که عمدتا از قشر ضعیف جامعه هستند و امکان تامین این تضامین را ندارند باعث کندی در روند جذب اعتبار شده است.
وی خاطرنشان کرد: طی نامه‎ای از سوی سیدمناف هاشمی استاندار گلستان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخواست شده به منظور جابجایی سهمیه نهادهای حمایتی به سایر بخش‎ها و اختیار جابجایی اعتبار به استان تعویض شود تا با اولویت تامین اعتبار طرح‎های مشمول نهادهای حمایتی به سایر طرح‎ها مشمول اعتبار روستایی و عشایری استان که آماده انعقاد قرارداد بوده و به دلایل عدم ابلاغ اعتبار، ماه‎ها معطل مانده اند، تخصیص یابد.
لازم به ذکر است؛ کل تسهیلات ابلاغی از محل «قانون توسعه و ایجاد اشتغال پایدار روستایی و عشایری» به استان گلستان با هدف حمایت از متقاضیان تحت پوشش بهزیستی، کمیته امداد و بنیاد شهید  107 میلیارد تومان بوده است.

  19 اسفند 1397
بخش : استان گلستان / اقتصاد ایران
کد خبر: 62041
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز