فرمانده انتظامی گلستان عنوان کرد:
ثبت 15 هزار فقره سرقت در سال 97

گرگان- فرمانده انتظامی استان گلستان گفت: از ابتدای سال تا به امروز 15 هزار فقره سرقت در گلستان رخ داده است که افزایش 18 درصدی داشته است.

به گزارش خبرنگار صید نیوز ، علی اکبر جاویدان در نشست خبری امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این سرقت ها در زمینه لوازم خودرو است، اظهار کرد:  در زمینه جرائم خرد مانند چاه های آب و تجهیزات برق و غیره است که ۱۲ درصد افزیش دارد.

وی افزود: وی با بیان این که درصد کشف و وقوع ۷۳ درصد رشد و ۲۶ درصد منجر به کشف شده است، گفت: در حوزه پلیس فتا بالاترین جرائمی که شایع است برداشت غیرمجاز از حساب بانکی، هتک حیثت علیه افراد، و غیره است.

جاویدان گفت: ۷۹۲ فقره پرونده در زمینه برداشت غیرمجاز از حساب تشکیل شده که ۶۷ درصد افزایش داشته و ۷۱ درصد کشف شده است.

وی ادامه داد: ۱۱۲ میلیارد تومان در خصوص جرائم اقتصادی کشفیات داریم، در حوزوه ۱۱۰ کل تماس های ما بیش از ۶۵۳ هزار تماس بوده است که ۲۶۰ هزار آن منجر به عملیات پلیسی شده است.

فرمانده نیروی انتظامی گلستان در رابطه با تدابیر پیشگیرانه برای برگزاری مراسم چهارشنبه آخر سال هم گفت: ر حوزه انتظامی یکی از موضوعات چهارشنبه آخر سال است و اما این سنت در این سال ها دستخوش تغییراتی شده و به کج روی فرهنگی و اجتماعی تبدیل شده است و علیرغم آموزش ها اتفاقات تلخی می افتد و این شایسته مردم و فرهنگ ما نیست.

جاویدان گفت: در بسیاری از مناطق آلودگی صوتی، انفجارها سبب آسیب رساندن به شهروندان می شود و باید حال آن ها را رعایت کنیم؛ ناجا برنامه ریزی کرده تا این مشکلات را کاهش دهد.

ی تأکید کرد: برای ساعت تحویل مردم در امامزاده ها جمع می شوند، هم در حوزه امنیت و ترافیک تمهیدات لازم اندیشیده شده است و به موقع محدودیت های ترافیکی را اعلام می کنیم.

وی بیان کرد: پلیس در آماده باش کامل است و در تفرجگاه ایستگاه خواهیم داشت و گشت های نامحسوس هم فعال هستند.

جاویدان ادامه داد: در پلیس راهور انجام تست سلامت ناوگان حمل و نقل در حال انجام است و در حوزه ترافیکی در تخلفات حادثه ساز حتما قاطعانه برخورد می کنیم.

جاویدان بیان کرد: ۱۵ هزار و ۷۶۳ تماس در سامانه ۱۹۷ داشتیم که تماس های عملیاتی بیش از هفت هزار، ۲۹ فقره شکایت از پلیس، پنج هزار و ۷۳۱ مورد هم از عملکرد پلیس تقدیر شده که ۱۲ درصد افزایش را نشان می دهد.

وی افزود: در حوزه معاونت اجتماعی ۸۴۲ مورد کلاس آموزشی در حوزه های مختلف آسیب های اجتماعی و غیره تشکیل شد.

جاویدان تصریح کرد: ۶ هزار و ۹۸ پرونده ارجاعی تشکیل شده به مرکز داشتیم، همچنین آمار جرائم اقتصادی ۱۱۶ مورد بوده که ۳۳۸ میلیارد تومان را شامل می شود.

فرمانده انتظامی گلستان گفت: در چهار حوزه ترافیک، انتظامی، امنیتی و خدماتی مسئولیت داریم و ایفای نقش می کنیم.

وی بیان کرد: با توجه به حجم سفر کشف جرائم، ایمنی جاده ها و غیره دنبال می شود، در حوزه امنیتی با توجه به تهدیدات دشمن ما با رسالتی که بر عهده داریم باید اقدامات پیشگیرانه خود را افزایش دهیم.

 

وی اظهار کرد: در حوزه مواد مخدر تیم های ما فعال خواهند بود و برخورد را با عناصر را در دستورکار داریم. سال گذشته کشفیات در ایام پایانی داشتیم و امسال هم این برنامه برخورد خرده فروشان و جمع آوری معتادان متجاهر را در سدستور کار است. شعار امسال نشاط بهار و نظم و قانونمنداری است. پرهیز از خطر و آرامش در سفر شعار راهور است.

جاویدان گفت: در زمینه مواد مخدر نه استان سفید و نه قرمز هستیم، و حدود ۱۵ تن کشفیات داشتیم که ۱۴۰ درصد رشد داشته است؛ از این میزان ۱۰ تن تریاک، دو تن و ۴۰۰ کیلوگرم حشیش، یک تن مرفین، ۷۳ کیلوگرم شیشه و غیره است.

به گفته وی در این ایام ۱۱۰ قاچاقچی دستگیر شدند که ۶۹ درصد افزایش دارد. حدود پنج هزار خرده فروش مواد مخدر و بیش از پنج هزار نفر معتاد متجاهر هم دستگیر شدند.

 

  23 اسفند 1397
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز