۲۰۰ مجوز بوم‌گردی در استان گلستان صادر می‌شود

 استاندار گلستان گفت: تاکنون برای ۲۹ فعال عرصه بوم‌گردی مجوز صادر شده و امیدواریم با حمایت دستگاه‌های اجرایی در سال ۹۷ این تعداد به صدور ۲۰۰ مجوز در حوزه بوم‌گردی برسد.

سید مناف هاشمی در نخستین کارگروه ویژه توسعه اقامتگاه های بوم گردی، با اشاره به زیبایی‌های طبیعی، بافت های تاریخ و خانه های روستایی ارزشمند در گلستان، اظهار داشت: بوم‌گردی رشد اشتغال را بهمراه دارد و باید موانع آن مرتفع شود و رفع این موانع با استفاده از همه ظرفیت‌های کارشناسی و مدیران دستگاه‌های اجرایی انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: باید تفاهم‌نامه‌ای با پیگیری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زیر نظر معاونت عمرانی استانداری گلستان با همکاری همه دستگاه‌های مرتبط در زمینه بوم‌گردی، گردشگری و صنایع دستی ظرف مدت یک‌ماه آماده و در آن زمان پاسخگویی، فرآیند استعلامات مشخص و حتی راهکارهای بانکی حمایت مشخص شود.

استاندار گلستان با تاکید بر اهمیت آسان‌سازی و رفع موانع برای فعالان عرصه بوم‌گردی، خاطر نشان کرد: تا کنون برای 29 فعال عرصه بوم‌گردی مجوز صادر شده و امیدواریم با حمایت دستگاه‌های اجرایی در سال 97 این تعداد به صدور 200 مجوز در حوزه بوم‌گردی برسد.

وی افزود: صدور مجوزهای بوم‌گردی زمینه ایجاد اشتغال و بهبود وضعیت اقتصاد روستاها را فراهم می‌آورد.

استاندار گلستان خطاب به مدیران دستگاه های اجرایی گفت: همسویی و نگاه مثبت کارشناسی سبب رفع بسیاری از مشکلات می‌شود و در عین حال باید دستگاه‌های اجرایی با احصاء مشکلات، مسائل ملی را به صورت پیشنهاد ارائه کنند تا در سطح کشور پیگیری شود.

هاشمی افزود: باید مشکل ارائه سند جهت دریافت تسهیلات بوم گردی مرتفع شود تا هم روستائیان بتوانند از تسهیلات ارزان قیمت در این زمینه استفاده کنند و هم بانک‌ها به حقوق خود برسند.

وی با اشاره به هدف بوم گردی مبنی بر ایجاد اشتغال و معرفی ظرفیت های طبیعی و روستایی استان، گفت: از تعهد استان مبنی بر ایجاد 30 هزار شغل در سال 97، نزدیک به 3 هزار شغل مربوط به حوزه گردشگری است و باید تلاش کنیم با زمینه توسعه اشتغال و رفع بیکاری و حل معضلات را فراهم آوریم.

  13 خرداد 1397
بخش : استان گلستان / اقتصاد ایران
کد خبر: 62265
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز