رییس بهداشت و درمان نیروهای مسلح گلستان خبرداد:
ویزیت روزانه ۴۰۰۰ گلستانی در بیمارستان‌های صحرایی ارتش

گرگان- رییس بهداشت و درمان نیروهای مسلح استان گلستان گفت: روزانه چهار هزار ویزیت توسط بیمارستان های صحرایی ارتش در مناطق سیل زده استان گلستان انجام می گیرد.

به گزارش صیدنیوز به نقل از روابط عمومی لشگر ۳۰ گرگان، سرهنگ پزشک عبدالله حسین زاده اظهار کرد: بیمارستان‌های صحرایی شهید جودی ثانی نیروی زمینی و رسول اکرم(ص) نیروی دریایی در لحظات ابتدایی بحران به عنوان نخستین مراکز بهداشتی روزانه چهار هزار ویزیت را به مردم سیل زده شهرستان های آق قلا و گمیشان ارائه کردند.

وی ادامه داد: به محض وقوع سیل در استان گلستان و با توجه به شرایط سخت تردد خانواده‌ها بویژه در مناطقی که امکان دسترسی به مراکز بهداشتی و بیمارستان ها وجود نداشت، تیم‌های واکنش سریع و کنترل بهداشتی سیار نیروی زمینی به آن مناطق اعزام می‌شدند و با حضور در منازل ضمن ارائه خدمات پزشکی، آب و غذای مصرفی مردم منطقه را مورد آزمایش قرار داده و نتایج حاصله را برای کنترل به اداره آبفا و بهداشت منطقه گزارش می‌کردند.

رییس بهداشت و درمان استان گلستان از مراجعه کثیری از مردم به بیمارستان‌های صحرایی خبر داد و اظهار کرد: این بیمارستان‌ها بسیار مجهز و با پزشکان مجرب برپا شده و گویا یک بیمارستان واقعی در سطح شهر است.

حسین‌زاده درباره تجهیزات این بیمارستان سیار گفت: اورژانس، اتاق عمل، رادیولوژی، داروخانه های رایگان، چشم پزشکی، بیهوشی، دندانپزشکی، خدمات روانشناسی و مشاوره، تیم بهداشتی واکنش سریع برای تست سلامتی آب و غذا، پزشکان و تجهیزات لازم برای بیماری‌های عفونی، اطفال، فوق تخصص روماتولوژی، داخلی، قلب، جراح عمومی، همچنین تکنسین‌های اتاق عمل و متخصصان زنان و زایمان از بخش‌های مختلف بیمارستان‌های صحرایی است.

وی با بیان اینکه بحران درمانی را در منطقه پشت سر گذاشتیم، ادامه داد: فلسفه وجود بیمارستان‌های صحرایی این است که در زمان بحران احداث شود و تیم پزشکی ما دوران بحران درمان را پشت سر گذاشته و از این به بعد مردم باید به توصیه‌های بهداشتی مراکز بهداشتی منطقه توجه کنند.

وی از نکات حائز اهمیت در این بیمارستان ها، حضور داوطلبانه پزشکان و متخصصین معتبر منطقه دانست و گفت: باتوجه به شرایط بحرانی در برخی از استان‌های کشور و استفاده از کادر پزشکی در آن مناطق و کمبود پزشک متخصص، پزشکان، متخصصان و پرستاران شهرهای اطراف داوطلبانه در این بیمارستان‌ها به صورت تمام وقت و رایگان و حتی در روزهای تعطیل به خدمات دهی مشغول هستند تا سلامت مردم از نظر روحی و جسمی تامین شود.

حسین زاده در ادامه تصریح کرد: طرح مردم یاری بهداشت و درمان نیروی زمینی در آذر ماه سال گذشته در منطقه انبار الوم بسیار موثر بود و کادر پزشکی و بهداشتی ما را با تجربه و کارآمدتر کرد و شور و اشتیاق بیشتری را برای خدمات دهی و امدادرسانی این تیم به مردم این منطقه به شکل مطلوب تر و آسان تر بوجود آورد.

وی در پایان با اشاره به اینکه مردم به مدت دو هفته در آب بوده اند و بیماری های پوستی و گوارشی هر لحظه آنها را تهدید می‌کند، بیان کرد: سیستم آب آشامیدنی و فاضلاب شهر در سیل اخیر دچار مشکل شده و با توجه به اینکه مردم این منطقه اغلب از آب انبار استفاده می‌کنند.

حسین زاده تاکید کرد: توصیه می‌شود که برای جلوگیری و پیشگیری از بیماری‌های پوستی، گوارشی، اسهالی، وبا به هیچ عنوان از آب انبار و آب‌های نجوشیده استفاده نکنند و آب های مطمئن « آب معدنی و آب کُلرزده» استفاده کنند و از حمام‌های سیار «سامانه‌ها دوش سیار» استفاده کنند.

  19 فروردین 1398
بخش : استان گلستان / سلامت
کد خبر: 62557
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز