دریافت کنندگان ارز دولتی زیر ذره بین دستگاه قضایی گلستان / طرح‌های ویژه برای شناسایی و برخورد با محتکران

رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: برای کسانی که ارز دولتی گرفته اند، اما در جای خودش هزینه نکرده اند پرونده کیفری تشکیل می‌شود.

هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان در گفت‌وگو با خبرنگار با بیان اینکه برای کسانی که ارز دولتی گرفته و در جای خودش هزینه نکرده‌اند، پرونده کیفری تشکیل می‌شود، گفت: در نامه‌ای به شورای هماهنگی بانک‌های استان از آنان خواسته شده، اسامی افرادی که ارز دولتی برای صادرات و واردات دریافت کرده‌اند به دادگستری اعلام شود.

این مقام قضایی در استان گلستان بیان کرد: پس از دریافت لیست، نحوه هزینه کرد همه کسانی که ارز دولتی دریافت کرده‌اند به صورت جداگانه بررسی و رصد می‌کنیم.

هاشمیان افزود: به دادستان‌ها هم اعلام کرده ایم برای کسانی که ارز‌های دریافتی را در جای خودش هزینه نکرده باشند پرونده کیفری تشکیل دهند.

این مقام ارشد قضایی استان گلستان خاطرنشان کرد: هر قدر تولیدکنندگان واقعی زیر چتر حمایتی دستگاه قضایی هستند به همان نسبت در برخورد با کسانی که نان خود را از آشفتگی بازار و دست بردن در بیت المال به دست می‌آورند، سختگیر هستیم .

هاشمیان در ادامه از طرح‌های ویژه دادگستری برای شناسایی و برخورد با محتکران خبر داد و گفت: گشت‌های رصد محسوس و نامحسوس با حضوری دستگاه‌های متولی و ضابطین آغاز شده است.

وی افزود: کسانی که جرم احتکار دستگیر شوند منتظر احکام سنگین قضایی باشند.

  16 مرداد 1397
بخش : استان گلستان / قضاییه
کد خبر: 63476
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز