از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی؛
بیش از یک میلیون و پانصد هزار اصله نهال مرتعی و بیابانی در حال تولید است

رئیس اداره امور مراتع اداره کل منابع طبیعی گلستان گفت: امسال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی بیش از یک میلیون و پانصد هزار اصله نهال مرتعی و بیابانی تولید می شود.
به گزارش صیدنیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی گلستان، تاج قلی فرهنگ دوست، اظهار کرد: امسال قرارداد مربوط به تولید یک و نیم میلیون اصله نهال در ایستگاه های تولید بذر و نهال استان گلستان منعقد شد.
وی با بیان اینکه تامین معیشت جمعیت قابل توجهی از بهره برداران مراتع به صورت مستقیم و غیر مستقیم به مراتع وابسته است، افزود: تولید و کشت نهال مرتعی گامی موثر در جهت افزایش تولید علوفه و ارتقاء توان معیشتی دامداران است که علاوه بر آن افزایش سطح تاج پوشش، کاهش فرسایش و هدر رفت خاک نیز محقق می گردد.
رئیس اداره امور مراتع اداره کل منابع طبیعی گلستان گفت: در استان گلستان 862 هزار هکتار مرتع وجود دارد که بیش از 300 هزار هکتار آن در معرض بیابانی شدن قرار دارد و این نیاز اجرای پروژه های اصلاح و احیاء را دو چندان می کند.
وی افزود: نهال های تولیدی از گونه های آتریپلکس هالیموس، لنتی فورمیس و گونه های بومی منطقه خواهد بود که در سطح دو هزار و 500 هکتار از مرتع شهرستان های گنبد، مراوه تپه و آق قلا کشت گردید.

  23 تیر 1398
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز