مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان:
اختصاص ۴.۵ میلیارد تومان برای احیای بافت تاریخی گرگان/ خانه تاریخی «باقری‌ها» تبدیل به هتل می‌شود

نتیجه تصویری برای بافت تاریخی گرگان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان گفت: حدود ۴.۵ میلیارد تومان اعتبار در قالب کمک‌های فنی و اعتباری بلاعوض به کسانی که بناهای تاریخی خود را مرمت و تبدیل به مجتمع‌های اقامتی و کافه‌های سنتی و غیره کنند اختصاص داده شد.

به گزارش صیدنیوز، ابراهیم کریمی با اشاره به ظرفیت‌های بافت تاریخی این شهر برای جذب گردشگر اظهارداشت: حدود 150 هزار نفر در این بافت‌ها زندگی می‌کنند که در گذشته آسیب های اجتماعی در این مناطق زیاد بود.

او افزود: با الگوگیری از بافت تاریخی یزد و اقداماتی که برای احیای آن شده بود، تلاش کردیم بخشی از سرمایه‌گذاری‌ها را به سمت این بافت‌ها هدایت کنیم.

مدیرکل میرث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان با بیان اینکه بافت تاریخی گرگان پس از چندسال یکی از پایلوت‌های سرمایه‌گذاری برای جذب گردشگر شده است، ادامه داد: سیاست ما درباره بافت تاریخی، تملک ساختمان نیست. از سال گذشته نیز تصمیماتی در این زمینه گرفته شد.

او خاطر نشان کرد : حدود 4.5 میلیاردتومان اعتبار در قالب کمک‌های فنی و اعتباری بلاعوض به کسانی که بناهای تاریخی خود را مرمت کرده با تبدیل به مجتمع‌های اقامتی و کافه‌های سنتی و غیره کنند، اختصاص داده شد.

کریمی گفت: امروز با موجی از تقاضاها در بافت تاریخی گرگان مواجه هستیم. برخی از سرمایه‌گذاران شروع به تملک ساختمان‌های تاریخی و مرمت آن کرده‌اند.

او یادآور شد: خانه باقری‌ها به عنوان یک بنای شاخص تاریخی در گرگان قرار است تا چندماه آینده تبدیل به هتل شود.

کریمی گفت: دستگاه‌های دیگری از جمله شهرداری نیز برای احیای بافت تاریخی گرگان پای کار آمده‌اند و جداره‌سازی و پیاده‌روسازی در این مناطق در حال انجام است.

  30 تیر 1398
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز