استاندار گلستان:
صنعت موتور محرک استان در همه حوزه ها است

استاندار گلستان از صنعت به عنوان موتور محرک استان نام برد و اظهار کرد: اگر صنعت استان پویا باشد، بخش های کشاورزی، تجارت، خدمات و بانک ها فعال و ماندگار خواهند شد.

به گزارش صیدنیوز، دکتر هادی حق شناس ظهر امروز چهارشنبه 9 مرداد در در آیین تکریم و معارفه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت: استان گلستان در تولید بسیاری از محصولات کشاورزی رتبه اول را دارد اما ارزش افزوده آن نصیب کشاورزان نمی شود و این به دلیل اشکال در بخش صنعت است. 
وی افزود: اگرچه در چند سال اخیر گام های بزرگی برای توسعه صنعت گلستان برداشته شده است اما صنعت این استان با نقطه مطلوب فاصله دارد.
استاندار گلستان، آشنایی رئیس جدید صمت گلستان با ظرفیت ها و مزیت های بخش صنعت، معدن و تجارت استان را نقطه قوت وی دانست و خاطرنشان کرد: در سال های اخیر صادرات گلستان تنها ۲۰ درصد رشد داشته اما گلستان ظرفیت های بی شماری برای توسعه در این بخش دارد.
وی با تاکید بر اینکه به دنبال توسعه صنایع پشتیبان بخش کشاورزی و تجارت در گلستان هستیم، تصریح کرد: برای اینکه صنعت گلستان ماندگار بماند نیاز داریم بازارهای هدف صادراتی جدید را شناسایی کرده و بتوانیم محصولات تولیدی در استان را به فروش برسانیم.
استاندار گلستان گفت: تبدیل محصول کشاورزی به محصول نهایی دو مزیت برای استان دارد که یکی از این مزیت ها ایجاد ارزش افزوده و افزایش درآمد مردم و دیگری ایجاد اشتغال پایدار است و از رییس جدید سازمان صمت استان انتظار داریم موضوع جذب سرمایه گذار در شهرک های صنعتی و توسعه آنها برای تبدیل محصولات کشاورزی به محصول نهایی را با جدیت پیگیری کند.
دکتر حق شناس به موضوع جابه جایی انجام شده در سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان اشاره و بیان کرد: انتقال آقای قوانلو با اصرار وزارتخانه انجام شد اما ایشان قول دادند که همچنان با استان همکاری داشته باشند و انتظار داریم که مزیت های نسبی این استان را به استان همجوار منتقل کنند و در سال های آینده شاهد افزایش چشمگیر تعداد شهرک های صنعتی استان و همچنین توسعه بخش های مختلف صنعت در استان باشیم. 
استاندار گلستان همچنین از معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، حل مشکل برق منطقه ویژه اقتصادی اترک و توسعه شهرک های صنعتی که از نیازهای اصلی بخش صنعت گلستان است را خواستار شد.
گفتنی است در این مراسم ضمن تقدیر از خدمات حسینقلی قوانلو، حسین طلوعیان به عنوان رییس جدید این سازمان در استان معرفی شد. 

  9 مرداد 1398
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز