مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان:
امام باقر (ع) برطرف کننده شبهات فقهی زمان خود بود

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان گفت: امام باقر (ع) پاسخگو و برطرف کننده شبهات فقهی زمان خود بود.

حجت الاسلام نورالله ولی نژاد در گفتگو با خبرنگار صید نیوز اظهار کرد: هفتم ماه ذی الحجه مصادف با سالروز شهادت پنجمین اختر تابناک آسمان ولایت حضرت امام محمد باقر (ع) است.

وی با اشاره به اینکه در خصوص نماز، زکات، روزه، حج و ولایت روایت های بسیار فروانی از سوی ائمه بر ما وارد شده است، افزود: تمام این موضوعات به‌عنوان پایه‌ها و ستون‌های دین نام‌برده شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: در همه این روایات چیزی که به چشم می‌خورد اهمیت ویژه «ولایت‌پذیری» است که دیگر پایه‌ها تحت‌الشعاع آن قرارگرفته است.

وی یادآورشد: امام باقر (ع) بر ولایت تأکید فراوانی داشته زیرا ولایت کلید نماز، روزه، زکات و حج است.

ولی نژاد اظهار کرد:  ولایت کسی است که یک ملت را به مقصد و هدف می‌رساند و یک امت را از سردرگمی نجات می‌دهد.

وی افزود: امام باقر (ع) در زمان حیات خویش شهرت فراوانی داشته و همواره از تمام بلاد و سرزمین اسلامی در محضرش حضور پیدا می کردند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان خاطرنشان کرد: موقعیت علمی این امام، به‌مثابه شخصیتی عالم و فقیه، به‌ویژه به‌عنوان نماینده علوم اهل‌بیت، بسیاری را وامی‌داشت تا از محضر او بهره گیرند و حل اشکالات علمی و فقهی خود را از او بطلبند.

 

 

 

  18 مرداد 1398
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز