امام جمعه گرگان:
برخی از افراد آمریکا را بزرگ نکنند/آمریکا از درون در حال نابودی است

 

امام جمعه گرگان با بیان اینکه برخی اینقدر آمریکا را بزرگ و بت نکنند، گفت: آمریکا از درون در حال نابودی است.

به گزارش خبرنگار صیدنیوز، آیت‎الله سیدکاظم نورمفیدی ظهر امروز در خطبه‎های عبادی سیاسی نماز جمعه گرگان، ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام محمد باقر(ع) اظهار کرد: امام محمدباقر (ع) 18 سال امامت کرد و در دوران امامت ایشان فرقه‎ها و افکار مختلف بین امت اسلامی پدیدار شده بودند که امام باقر(ع) عمق سخنان این افکار و فرقه‎ها را می‎دانستند و به آنها پاسخ‎های علمی و قرآنی و منطقی ارائه می‎کردند.

وی ادامه داد: آن روز اسلام مانند مسیحیت در حال پیدا کردن مسیر انحرافی بود که امام باقر(ع) و به‎دنبال آن امام صادق (ع) در تاریخ اسلام کار بزرگی انجام دادند و در حال حاضر بیشتر روایات ما از امام باقر (ع) و امام صادق (ع) است.

امام جمعه گرگان با اشاره به روز ترویه بیان کرد: امام حسین (ع) در این روز سفر بسیار مهم و پرخطر خود را از کنار خانه خداوند آغاز کردند و با کاروان خود از مکه به سمت کربلا حرکت کردند.

نورمفیدی با اشاره به روز عرفه تصریح کرد: امیدواریم به تبعیت از حضرت سیالشهداء (ع) با خداوند ارتباط برقرار کنیم و مصلحت امت اسلام و بشریت را از خداوند بخواهیم.

وی عید قربان را یکی از اعیاد بسیار مهم اسلامی دانست و اذعان کرد: امید است نماز عید قربان باشکوه برگزار شود، عید فطر و قربان دو عید اسلامی است که نباید کوچک شمرده شود و همه در نماز عید قربان شرکت کنند.

امام جمعه گرگان به جریانات اخیر در آمریکا اشاره کرد و گفت: اخیراً دو نژادپرست که از طرفداران رئیس جمهور آمریکا بودند در دو ایالت این کشور دست به آشوب زدند  و ۲۹ نفر را به قتل رساندند و ۴۲ نفر را زخمی کردند.

نورمفیدی بیان کرد: این اتفاقات در حالی در آمریکا رخ می‎دهد که این کشور می‌خواهد همه دنیا را زیر چتر خود بگیرد و ما به آقای ترامپ یادآور می‎شویم به‎جای آنکه هر روز در گوشه‎ای از دنیا لشگرکشی کنید و اوضاع کشورها را برای رسیدن به مقاصد خود بر هم بزنید مشکلات داخلی کشور خود را حل کنید.

 وی با اشاره به اینکه جامعه آمریکا از لحاظ اخلاقی و اجتماعی در حال انحطاط است، متذکر شد: گرچه شاید آمریکا از لحاظ اقتصادی نسبت به برخی کشورها برتر باشد اما از لحاظ اخلاقی و اجتماعی وضعیت مطلوبی ندارد و حادثه اخیری که در آمریکا رخ داده دویست و پنجاهمین حادثه سال 2019 در این کشور بوده است.

امام جمعه گرگان با بیان اینکه به اذعان یکی از کارشناسان، آمریکا از کشور افغانستان که در معرض جنگ است پرخطرتر است، ابراز کرد: این به معنای آن است که در آمریکا خطر دائمی است و 270 تا ۳۰۰ میلیون اسلحه در دست آمریکایی‌ها است و کشوری که بیشترین افراد آن سلاح دارند آمریکا است.

نورمفیدی اضافه کرد: از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷  به طور میانگین  روزانه ۳۱۰ نفر در آمریکا مورد هدف گلوله قرار می‌گیرند و از میان آنها۱۰۰ نفر کشته شدند و یا سالانه یک هزار زن آمریکایی به‎وسیله همسران خود کشته می‎شوند که این اتفاقات نشانه ناامنی در این کشور است.

وی با بیان اینکه برخی اینقدر آمریکا را بزرگ و بت نکنند، یادآور شد: ما پیشرفت‌های اقتصادی آمریکا را انکار نمی‎کنیم اما این کشور از درون در حال نابودی است و این ناامنی‎ها معلوم نیست سرنوشت آمریکا را به کجا بکشاند.

امام جمعه گرگان به مذاکره آمریکا با طالبان اشاره کرد و تصریح کرد: آمریکایی که به چین نهی می‌کند و با این کشور دعوای اقتصادی دارد در برابر طالبان پای میزه مذاکره می‌نشیند، در واقع آمریکا با آن همه قدرت خود با یک گروه به مذاکره نشسته است.

نورمفیدی با بیان اینکه امروز ایران به قدرت منطقه‎ای تبدیل شده است، افزود: آمریکا سعی می‎کند برای ما مشکل درست کند اما چرا ما باید در برابر آمریکا کوتاه بیاییم، ما باید با مبنای مقاومت حرکت کنیم تا آمریکایی که در برابر طالبان مجبور به مذاکره می‎شود در برابر ایران نیز به بهترین شکل مذاکره کند.

وی متذکر شد: امید است با مقاومت ملت ایران، نظام مقدس جمهوری اسلامی و با درایت رهبر معظم انقلاب، آمریکا را به پایین بکشانیم.

امام جمعه گرگان با بیان اینکه خداوند در کمین ظالمان است، گفت: یمن کشوری فقیر است و عربستان سعودی با پشتیبانی امارات و آمریکا درصدد بود در زمانی کوتاه این کشور کوچک را غصب کند اما امروز پس از چهار سال کشور یمن مقاومت کرده و امارات از این بازی خارج شده و عربستان‎سعودی نیز به طریقی از صحنه خارج خواهد شد.

  18 مرداد 1398
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز