نخستین مرکز درمان ناباروری «نهال» در گرگان افتتاح شد

مرکز درمان ناباروری نهال با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد تومان در بیمارستان صیاد شیرازی گرگان افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی صید نیوز عبدالرضا فاضل در افتتاحیه مرکز درمان ناباروری «نهال»، مرکز درمان ناباروری را یکی از نیازهای استان دانست و اظهار کرد: با توجه به هزینه‌های درمان ناباروری این مرکز دولتی می‌تواند کمک بسیاری به زوج‌های نابارور کند.
وی با اشاره به اینکه گلستان در ابتلا به ناباروری جزو استان‌های با درصد بالا محسوب می شود، افزود: حدود ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار زوج نابارور در استان وجود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان اینکه ساخت این پروژه مدت 6 ماه زمان برده است، گفت: برای تجهیز و ساخت این مرکز مبلغ 3 میلیارد تومان هزینه شده است.

عباس بدخشان، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان هم در ادامه راه اندازی مرکز درمان ناباروری نهال را یکی از نیاز های ضروری استان گلستان دانست و اظهار کرد: با محدودیت‌های مالی  که در حوزه وزارت بهداشت وجود دارد تمام تلاش ها صورت گرفت تا این مرکز به بهره‌برداری برسد.

وی با بیان اینکه مرکز ناباروری نهال یکی از بهترین مراکز درمانی کشور به لحاظ سازه و تجهیزات به شمار می آید، افزود: این مرکز از حضور پزشکان متخصص در گروه زنان، متخصصان ناباروری، جنین شناسی، و ارولوژی برخوردار است و خدماتی در حوزه متخصصان زنان،  IUI، IVF  در این مرکز انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه وزارت بهداشت بسته‌های حمایتی خوبی در نظر گرفته است، یادآور شد: قسمت عمده‌ای از هزینه‌های دولتی توسط این مرکز پوشش داده می شود.
همچنین نعیمی، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: با توجه به ابلاغیه مقام معظم رهبری انجام خدمات ناباروری یکی از ضروریات اصلی استان بود که در سال های 94 و 95 گام های جدی در این خصوص برداشته شد.
وی مرکز درمان ناباروری نهال را یکی از مراکز بسیار خوب کشور به لحاظ تخصص و تجهیزات دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به وجود امکانات، تجهیزات و کادر مجرب در آینده استان گلستان قطب درمان ناباروری کشور شناخته خواهد شد.

 

  23 مرداد 1398
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز