مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان:
بیش از 1000 جشن غدیر در گلستان برگزار می‌شود/ فعالیت 300 روحانی در دهه ولایت

http://media.shabestan.ir/Original/1397/06/14/IMG08573607.jpg

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان از برگزاری بیش از هزار جشن در شب و روز غدیر در استان خبر داد و گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در این ایام بیش از 300 روحانی در سراسر استان کار تبلیغ انجام می‌دهند.
به گزارش صیدنیوز، نورالله ولی نژاد اظهار کرد: به فرموده پیامبر اکرم(ص) عید غدیر «عید الله‌اکبر» یعنی عید بزرگ برای جهان بشریت است.
وی افزود: امام هادی (ع) فرمودند مردم مسلمان چهار عید بزرگ چون عید جمعه، عید قربان، عید فطر و عید غدیر دارند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان با بیان اینکه پیامبر(ص) علی را بعد از خود بالاترین و والاترین انسان بر روی زمین معرفی کرد، افزود: پیمابر به همه سفارش کرد که علی را دوست داشته و از آن اطاعت کنند و او را امام خود بدانند.
وی افزود: در واقعه غدیر پیامبر بیش از یک هزار حاجی را در منطقه غدیر خم جمع کرد و خطبه را خواند و دست علی را در مقابل دیدگان بالا آورد و ایشان را جانشین خود و امام معرفی کرد.
وی عید غدیر را یک سنت حسنه دانست و  یادآور شد: گاهی مردم با پیروی از پیامبر(ص) که علی را به بزرگی معرفی کرد در این روز بابرکت عقد اخوت و برادری می‌خوانند که انجام آن یک سنت حسنه است.
ولی نژاد با اشاره به اینکه عید غدیر اختصاص به قشر و یا صنف خاصی ندارد، اظهار کرد: همان گونه که حج برای همه مردم است غدیر هم متعلق به همه مسلمانان و همه بشریت است.
وی با بیان اینکه علی در بین برادران اهل تشیع و اهل تسنن شناخته‌شده است، ادامه داد: ایشان عامل وحدت در بین مسلمانان است و همه برادران اهل تسنن و تشیع سفارش پیامبر در خصوص علی را قبول دارند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان واقعه غدیر خم را نقطه عطفی برای تاریخ دانست و گفت: در این واقعه آخرین پیامبر خدا اولین امام را معرفی کرد که این مهم‌ترین رخ داد تاریخ است.
ولی نژاد از برگزاری بیش از هزار جشن در شب و روز غدیر در استان خبر داد و اظهار کرد: این جشن در مکان‌هایی چون مساجد، هیئت‌ها، اماکن مذهبی و حتی در برخی از مجتمع‌ها برگزار می‌شود.
وی یادآور شد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در این ایام بیش از 300 روحانی در سراسر استان کار تبلیغ انجام می‌دهند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان گفت: هم‌زمان با سراسر استان برنامه‌های مختلفی در ایام قربان تا غدیر در شهرهای سیل‌زده استان اجرا می‌شود.
وی از برپایی صدها ایستگاه صلواتی، مسابقات ورزشی و فرهنگی، برگزاری کرسی تلاوت قرآن در شهرهای مختلف در این ایام خبر داد و خاطرنشان کرد: در 10 روز قربان تا غدیر جشن‌های فروانی در شهرهای استان برگزار شد که این برنامه‌ها در شب و روز غدیر از شکوه بیشتر برخوردار خواهد شد و استان یکپارچه حال و هوای غدیری پیدا خواهد کرد.

  28 مرداد 1398
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت گاز استان گلستان شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز