معاون اوقافی، حقوقی وثبتی سازمان اوقاف وامور خیریه
وجود بیش از ۶۰ هزار موقوفه دارای درآمد در سطح کشور

معاون اوقافی، حقوقی وثبتی سازمان اوقاف وامور خیریه از وجود بیش از ۱۵۰ هزار موقوفه منفعتی و انتفاعی خبر داد و گفت: از این تعداد ۶۰ هزار موقوفه دارای درآمد و  کل این موقوفات بیش از ۱۳۰۰ رقبه در سطح کشور است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری- تحلیلی صید نیوز، حجت الاسلام والمسلمین امرالله حسنی نیا، شامگاه دوشنبه در کارگروه تخصصی حقوقی و ثبتی اوقافی با موضوع ثبت مالکیت و احیای حقوق موقوفات و بقاع متبرکه گلستان، خدمت به مردم را از اهداف اصلی دانست و اظهار کرد:  اگرچه با طرحی که از سال ۶۳ مبنی بر مشخص شدن امین موقوفات تصویب شد اما هنوز بخش زیادی از اسناد مالکیت اخذ نشده است.

وی افزود: ما خودمان را به عنوان یکی از احیا کنندگان موقوفات دانسته تا با استفاده از ظرفیت دستگاههای دیگر امور حقوقی وثبتی موقوفات بهتر از گذشته پیش برود و پرونده کمتر قضایی شوند.

معاون اوقافی، حقوقی وثبتی سازمان اوقاف وامور خیریه گفت: باید افرادی را که با موارد حقوقی آشنایی ندارند همفکری کرد تا مشکلات آن ها برطرف شودو تا جایی که قانون اجاز می دهد از تعدد پرونده ها جلو گیری کنیم.

 

وی  از وجود ۱۵۰ هزار موقوفه اعم از انتفاعی و منفعتی در کشور خبر داد و یادآور شد: از این تعداد ۶۰ هزار موقوفه دارای درآمد و  کل این موقوفات بیش از ۱۳۰۰ رقبه در سطح کشور است.

حسنی نیا نسبت اظهار کرد: هرکاری که باعث اختلاف بین دستگاه ها شود مفهومش این است که به وظیفه خود خوب عمل نکرده ایم.

وی با اشاره به اینکه دیدگاه سازمان اوقاف از تصدی گری موقوفات به نظاره گری بر موقوفات و مدیریت آن ها است، افزود: دیدگاه کلی براین است که موقوفات متعلق به مردم بوده و عواید آن نیز برای مردم است که با کمک خداوند متعال عواید موقوفات به درستی و در جای خود هزینه شوند.

  11 شهریور 1398
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز