مدیرکل منابع طبیعی و آبخیز داری گلستان:
طرح آبخیزداری در دو حوزه کلاله در حال اجرایی شدن است

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیز داری استان گلستان گفت: طرح آبخیزداری در دو حوزه شهرستان کلاله چون حاجی بیک و قویجق در حال اجرایی شدن است.

به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی صیدنیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان ابوطالب قزلسفلو اجرای طرح آبخیزداری را یكی از شیوه‌های نوین حفاظت آب و خاك، مهار و پخش سیلاب‌ها دانست و اظهار کرد:اجرای این طرح باعث مدیریت سیلاب‌های مخرب و نفوذ آب به داخل سفره‌های آب زیرزمینی می‌شود.
وی افزود: با توجه به شرایط اقلیمی خشك و نیمه خشك ایران و بروز مشكلات عدیده‌ای چون كم آبی در بسیاری از مناطق كشور، حفاظت خاك و آبخیزداری از سازنده‌ترین راهكارها برای مقابله با خشكسالی است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیز داری استان گلستان گفت: طرح آبخیزداری در دو حوزه شهرستان کلاله چون حاجی بیک و قویجق در حال اجرایی شدن است.
وی یادآور شد: اکنون پروژه ای از محل صندوق توسعه ملی با حجم 549 متر مکعب در حوزه حاجی بیک در حال اجرا است.
قزلسفلو با اشاره به اینکه سازه موردنظر بندخاکی بوده، اظهار کرد: این پروژه با 60 درصد پیشرفت فیزیکی در مرحله اتمام شیب بدنه و شروع عملیات حوضچه آرامش قرار دارد.
وی خاطرنشان کرد: در حوزه آبخیز قویجق شهرستان کلاله نیز یک پروژه احداث بندخاکی معرفی شده که در دست بررسی و تهیه اسناد بوده و تاکنون 5 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

  13 شهریور 1398
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز