استاندار گلستان در شورای هماهنگی ثبت احوال استان؛
استفاده از آمارها در برنامه ریزی کلان زمینه ساز توسعه استان است

استاندار گلستان با تاکید بر اهمیت جایگاه داده های اطلاعاتی در مدیریت استان، اظهار کرد: استفاده از آمارها در برنامه ریزی کلان استان می تواند زمینه ساز توسعه و رشد گلستان شود و در موضوعات مختلف همچون اشتغال و ازدواج مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش صیدنیوز، دکتر هادی حق شناس عصر امروز چهارشنبه 13 شهریور در جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال استان، تصریح کرد: در حال حاضر جمعیت بیکار استان قریب به 80 هزار نفر است که در سال جاری برنامه ریزی لازم برای ایجاد 32 هزار شغل صورت گرفته و ثبت احوال می تواند با بیان آمارهای ازدواج 5 سال گذشته و 5 سال آینده تحلیلی از وضعیت ایجاد اشتغال ارائه نماید.

وی افزود: گلستان در زمینه ولادت رتبه 7 و در زمینه وفات رتبه 15 کشور را داراست و باید در جلسه با ارائه گزارش سازمان بهزیستی و دانشگاه علوم پزشکی استان دلایل وقوع طلاق ها مورد بررسی قرار گیرد.

استاندار گلستان یادآور شد: آمارهای دقیق می تواند به دستگاه های اجرایی جهت برنامه ریزی مناسب در اقدامات و فعالیت ها کمک کند.

لازم به ذکر است در این جلسه دوّلو مدیر کل ثبت احوال استان ضمن ارائه گزارشاتی از وقایع حیاتی استان گفت: در سال گذشته 37245 مورد ولادت، 8988 مورد فوت، 14838 مورد ازدواج و 3804 مورد طلاق به ثبت رسیده است.

وی در خصوص ارائه کارت ملی هوشمند به شهروندان گلستانی تصریح کرد: یک میلیون و 419 هزار و 350 نفر جمعیت واجد شرایط و بالای 15 سال استان است که تا پایان مرداد ماه مراحل صدور کارت برای 87 درصد واجدین شرایط انجام شده است.

  13 شهریور 1398
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز