مدیرکل انتقال خون گلستان خبر داد؛
مراجعه بیش از 25000 نفر به مراکز انتقال خون در پنج ماه نخست98

مدیرکل انتقال خون استان گلستان از مراجعه 25 هزار و 500 نفر به مراکز انتقال خون گلستان در پنج ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: حدود 65 درصد اهداکنندگان خون در گلستان مستمر هستند که این افراد جزو ایثارگران واقعی محسوب می‎شوند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی صید نیوز، سید صادق بنی‎عقیل در جمع خبرنگاران استان از مراجعه 25 هزار و 500 نفر به مراکز انتقال خون گلستان در پنج ماهه نخست امسال خبر داد و اظهار کرد : در این مدت 20 هزار و 200 واحد خونگیری انجام شده است.

وی افزود: بخشی از این اهدا خون مربوط به شهر گرگان و حوزه اطراف و بخشی هم مربوط به گنبدکاووس بوده است. 

مدیرکل انتقال خون استان گلستان با بیان اینکه طرحی در جهت سلامت خون در کشور در حال اجرا است، گفت: با اجرای این طرح از اهداکنندگان در مرتبه نخست تنها آزمایش گرفته و هیچ خونی دریافت نمی شود و بعد از سه ماه می توانند خون خود را اهدا کنند.

وی با بیان اینکه اینکه هدف سازمان انتقال خون سلامت اهداکننده و دریافت‎کننده است، یادآور شد: اهداکنندگان بار نخست حدود 7 درصد بودند و حدود 28 درصد اهداکنندگان خون گلستان افراد باسابقه‎ای هستند که طی سال گذشته یک بار اهدای خون داشتند.

بنی عقیل اظهار کرد: حدود 65 درصد اهداکنندگان خون در گلستان مستمر هستند که این افراد جزو ایثارگران واقعی محسوب می‎شوند.

 وی با اشاره به اینکه سازمان انتقال خون هیچ‎گاه از حالت آماده‎باش خارج نمی‎شود، افزود: نیاز است مردم برای انتقال خون اقدام کنند تا ما کمک‎کار بیماران نیازمند به خون باشیم.

 

 

  14 شهریور 1398
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز