مدیرعامل گاز گلستان خبر داد:
تعمیر و نصب شیر قطع اتوماتیک بر روی خط انتقال سراسری گاز 30 اینچ سرخس -نکا


با همکاری شرکت گاز استان گلستان و خطوط انتقال گاز مناطق 9 و 4  شرکت ملی گاز ایران عملیات نصب شیراتوماتیک و تعمیر شبکه 30 اینچ گاز سرخس – نکاء در منطقه روستای دشت حلقه شهرستان مینودشت با موفقیت انجام شد.

به گزارش صیدنیوز، مدیر عامل گاز گلستان در این رابطه گفت: در پی جاری شدن سیلاب در ابتدای سال جاری در استان گلستان بویژه شهرستان مینودشت و بروز خسارت به بخشی از خط انتقال  30 اینچ  سراسری واقع در روستای چهل چای، حسب پیگیری های بعمل آمده  و جلسات  صورت گرفته با شرکت ملی گاز ایران و همچنین مناطق عملیاتی 4 و 9  انتقال گاز برنامه انجام تعمیرات لازم بر روی این خط مورد موافقت قرار گرفت.
مهندس رحیمی افزود: همزمان با قطعی شدن زمان اجرای عملیات، سناریوی برگزاری مانور افت فشار برای آمادگی هر چه بیشتر پرسنل شرکت گاز استان گلستان تدوین و از سوی مدیریت محترم عامل دستور برگزاری جلسه مدیریت بحران در ساعت 6 صبح روز جمعه 5 مهر 98 صادر و اعضای کمیته بحران در زمان مقرر تشکیل جلسه و تصمیمات لازم برای کنترل پایداری گاز در سطح استان و چگونگی برگزاری مانور اتخاذ شد.
وی تصریح کرد: با عنایت به حساسیت موضوع و سنگین بودن شرایط اجرای کار، که  قطع گاز یک شهر و 34 روستا و 57 واحد صنعتی را به همراه داشت، برای اجرای عملیات هماهنگی های لازم با دیسپچینگ شرکت ملی گاز جهت متوازن نمودن  فشارگاز در سطح استان، اداره کل مدیریت بحران استانداری، فرمانداریها و دستگاههای ذیربط در 4 شهرستان  گنبد، مینودشت، رامیان و آزادشهر صورت پذیرفت تا بابت تامین سوخت جایگزین واحد های صنعتی و اطلاع رسانی جامع به مشترکین گرامی که با قطع گاز مواجه خواهند شد، نیز اقدام لازم انجام پذیرد.
  مدیر عامل گاز گلستان ادامه داد: انجام تعمیرات و تعویض خط آسیب دیده از ساعت صفر روز جمعه  6 مهر 98 آغاز شده و از این ساعت به بعد همه دستگاهها با آمادگی کامل وظایف خود رابه نحو احسن انجام دادند و این شرکت نیز بصورت مستمر فشارهای ورودی و خروجی گاز ایستگاههای تقلیل فشار گاز را تحت کنترل داشته  تا اینکه عملیات  مذکور با موفقیت انجام شد .
مهندس رحیمی افزود: دراین مانور گاز 9000 خانوار بهمراه حدود 57 واحد صنعتی استان قطع شده بود و در حال حاضر با پایان عملیات تعویض خط و نصب شیراتوماتیک گاز برقراری جریان پایدار گاز به روال عادی بازگشت.
وی  ضمن تشکر از تلاش همه دست اندرکاران گرامی در سازمانهایی که همکاری لازم را داشتند، همکاران منطقه 4 و 9 عملیات انتقال گاز و همکاران خودمان در واحدهای امور بهره برداری و HSE  شرکت گاز استان گلستان و همچنین تقدیر از صبر و حوصله مشترکین گرامی اظهار داشت: دغدغه اصلی ما  انجام کار بدون حادثه و کاهش زمان اجرای کار بود چرا که  مدت زمان پیش بینی انجام کار 72 ساعت درنظر گرفته شده بود که با همت و تلاشهای صورت گرفته  این مدت در کمتر از 48 ساعت بدون هیچ مشکلی  اجرا شد تا هر چه سریعتر نسبت به برقراری جریان پایدارگاز برای تمامی مشترکین اقدام شود.
  مدیر عامل گاز گلستان  در خاتمه گفت:وصل جریان گاز مشترکین از صبح  روز شنبه 6 مهرماه 98  شروع شد و تا ساعت 14 همان روز  ادامه داشته و گاز تمامی مشترکین وصل گردیده است .

  8 مهر 1398
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 1
  • داریوش | 17/07/1398 - 21:45

    تمام این زحمات رو منطقه ۹ عملیات گاز کشید. شرکت گاز نقشی نداشته است
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز