سومین جلسه دادگاه علنی پرهام آزادشهر برگزار شد

https://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/1394/12/10/139412101603505917247704.jpg

سومین جلسه دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده های اخلال گران نظام اقتصادی مستقر در گلستان به سوال و جواب درباره حجم بالای مراودات مالی بدون دفاتر قانونی و حسابرسی و اختلاف وجوه دریافتی و واریزی به حساب متهمان گذشت.

به گزارش صیدنیوز، در این جلسه هم رئیس دادگاه از مهدی قوانلو متهم ردیف دوم خواست تا برای پاسخ به سوالات دادگاه در جایگاه حاضر شود و پرسش و پاسخ ها از سوال راجع به میزان واریزها به حساب سیداحمد میرمحمدی، متهم ردیف اول در مدت سه سال طی سال های 92 تا 95 آغاز شد.

متهم ردیف دوم پرونده پرهام گفت: عموم پرداختی ها الکترونیک و به حساب بانک ملت میرمحمدی واریز شده است. حدود 94 میلیارد تومان به حساب بانک ملت و مابقی به حساب سایر بانک ها واریز شده و مجموع پرداختی ها بین 100تا 110 میلیارد تومان بوده که باید حسابرسی شود.

قاضی با تکرار سوال از مهدی قوانلو خواست به طور شفاف به سوال پاسخ دهد که چه میزان به حساب متهم ردیف اول و یا افراد وابسته به وی  و چه میزان به حساب مردم پرداخت شده که متهم ردیف دوم اظهار کرد: بیش از 100 میلیارد و کمتر از 110 میلیارد در سه سال به حساب میر محمدی و بین 95 تا 100 میلیارد تومان به حساب مردم واریز کردیم.

متهم ردیف دوم پرونده همچنین در پاسخ به این سوال که آیا مجوزی برای جمع آوری وجوه از مردم داشته اید، گفت: جواز کسب نمایشگاه و فروش لوازم یدکی داشتم.

وی افزود: با آقای میرمحمدی قراردادی کتبی نداشتیم و  مباحث مالی شفاهی بود؛ با همین  قراردادشفاهی پیش فروش خودرو انجام می دادیم و در هر دوره برای 17 میلیون و 500 هزار تومان ، دو میلیون تومان سود می دادیم.

پس از آن هم متهم ردیف اول توضیح داد: خودروها از نمایشگاه تهران تهیه و پلاک می شد سپس به گلستان ارسال می شد پیش فروش خودرو نداشتیم و بنده سودی برای وجوه دریافتی پرداخت نمی کردم  و بابت فروش هر دستگاه پراید 100تا 150 هزار تومان و فروش پژو بین 200 تا 400 تومان بود  سود می کردم.

 

وی با بیان اینکه 95 درصد خودرو ها سند شده بود پس پیش فروش نبوده، ادامه داد: قیمت ماشین به قیمت روز  ارسال می شد؛ که در مجموع 772 ماشین به گلستان ارسال شد..

سوال بعدی از میرمحمدی این بود که آیا برای این حجم مراودات مالی دفاتر حسابرسی نداشید، گفت: زمانی که من ایران نبودم برخی شاکیان به دفتر من آمدند و سیستم کامپیوتر و دفاتر من را بردند و چون داخل کشور نبودم شکایتی هم انجام نشد .

قاضی خطاب به متهم ردیف اول گفت آیا مدرک و یا صورتجلسه ای از پلیس مبنی بر این که وسایل داخل دفتر شما به سرقت رفته دارید:  اما متهم ردیف اول پاسخ قانع کننده ای ارائه نداد.

قاضی از متهم ردیف اول پرسید که آیا مبلغی را که قوانلوها می گویند واریز کردند را قبول دارید و میرمحمدی پاسخ داد: 60 تا 70 میلیارد تومان واریز کردند که من آن را پرداختم.

 مهدی قوانلو بیان کرد که اگر آقای میرمحمدی می گویند دفاتر را شاکیان بردند چطور لیست ماشین ها و پلاک ها رو دارند؟

قوانلو خطاب به رئیس دادگاه گفت:من خودم در دفتر حضور داشتم و شاهدم که وکیل سابق ایشان و مسئول مراقبت پاساژ آمدند و دفاتر و کامپیوتر را بردند و برخی از سند ها و پلاک های سیستان و گلستان را تحویل دادند.

قاضی مزیدی هم با اشاره به اینکه تفاوت این دادگاه با سایر دادگاه ها در این است که ما باید با سرعت و دقت کار رسیدگی را انجام دهیم خطاب به متهمان متذکر شد که چنانچه  مدارک و مستندات دارند در اسرع وقت به دادگاه ارائه دهند.

در ادامه قاضی مزیدی از متهم ردیف اول راجع به مبالغ واریزی از سیستان و بلوچستان پرسید و میرمحمدی بیان کرد: اعداد و ارقام دقیق را در ذهن ندارم اما طبق نظریه کارشناسی حدود 154 میلیارد تومان به آقای بخشان پرداخت کرده ام تا به عنوان واسطه به مردم پرداخت کنند.

در ادامه شفیع محمد بخشان هم که به عنوان واسطه در سیستان و بلوچستان بین مردم و میرمحمدی کار می کرده برای دادگاه توضیح داد که هرآنچه از میرمحمدی دریافت کرده به حساب مردم واریز کرده است و اسناد و مدارک آن نیز موجود است .

در ادامه دادگاه قاضی مزیدی گفت: به علت زمان بر بودن فرآیند استعلام ها ، و بررسی ادعاهای مطرح شده در دادگاه ، جلسه بعدی دادگاه پرهام به جای چهارشنبه این هفته  به یکشنبه هفته اینده 21 مهر موکول می شود.

 

  14 مهر 1398
بخش : استان گلستان / قضاییه
کد خبر: 65203
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز