معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان خبر داد:
اجرای طرح کاداستر در 116 هزار هکتار از اراضی ملی گلستان

معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان گفت: امسال از محل صندوق توسعه ملی  116 هزار هکتار کاداس با اعتبار 570 میلیون تومان در استان انجام می شود.

به گارش پایگاه خبری - تحلیلی صید نیوز، حمید مصطفی لو،صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران استان اجرای طرح کاداستر را نخستین گام برای مبارزه با زمین خواری اعلام کرد و گفت: تهیه و اجرای کاداستر امکان سودجویی از اراضی ملی را به حداقل می‌رساند.

وی افزود: کاداستر نقشه‌هایی بر اساس موقعیت جغرافیایی، جهانی و دقیق است و از بروز اختلافات تا حد زیادی جلوگیری می‌کند همچنین امکان سودجویی و سوء استفاده از اسنادی که ابهام دارند را به حداقل می‌رساند.

معاونت حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان با تاکید بر انجام کاداس در اراضی ملی، گفت: 42 فقره پلاک در سطح استان کاداس انجام می شود که این پلاک ها در شهرستان های کلاله، علی آباد کتول، آزادشهر، رامیان، کردکوی، گالیکش، مینودشت و گنبد می باشند.

وی افزود: همچنین 29 هزار هکتار در سطح استان اصلاح و رقومی سازی و 19 هزار هکتار حد نگاری اراضی ملی و دولتی با اعتباری بالغ بر 390 میلیون تومان در حال انجام است.

مصطفی لو گفت: اجرای کاداس باعث ایجاد اعتماد و اطمینان در معاملات املاک و همچنین کاهش فراوان تعرضات ملکی و دعاوی مربوط در دادگاه ها و کاهش حجم پرونده های قضایی می شود.

  22 مهر 1398
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز