استاندار گلستان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان؛
تکریم نویسندگان استان موجب تشویق جامعه به امر کتابخوانی می شود

استاندار گلستان با تاکید بر راهکارهای افزایش سرانه مطالعه در استان، اظهار کرد: یکی از راهکارهای تشویق جامعه به امر کتابخوانی ، تکریم نویسندگان است و باید تلاش کنیم با حمایت از صاحبان قلم زمینه رشد جامعه را فراهم آوریم.

به گزارش صیدنیوز، دکتر هادی حق شناس صبح امروز یکشنبه 27 مهر در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان که با حضور غراوی نماینده مردم شرق استان برگزار شد، با گرامیداشت اربعین حسینی تصریح کرد: فلسفه قیام اباعبدالله علیه السلام آزادگی و زیر بار زور نرفتن بود.

وی افزود: مشکلات سخت افزاری کتابخانه ها دیر و یا زود مرتفع می شود اما باید مشکلات نرم افزاری کتابخوانی را با راهکارهای مناسب حل نماییم.

استاندار گلستان ادامه داد در حال حاضر قریب به 80 کتابخانه عمومی در سطح استان دایر است که بطور متوسط تنها 5 درصد خانواده ها به آنها مراجعه می کنند.

دکتر حق شناس با اشاره به قانون اختصاص نیم درصد از درآمدهای شهرداری ها به کتابخانه ها گفت: قریب به 2 میلیارد تومان باید به حساب کتابخانه ها واریز شود که تا کنون 500 میلیون تومان پرداخت شده و مابقی نیز هرچه سریعتر تعیین تکلیف شود.

استاندار گلستان یادآور شد: راه رشد کتابخوانی ازطریق مدارس و دانشگاه ها می گذرد و می توان با روش های تشویقی موجب افزایش توجه دانش آموزان و دانشجویان به کتابخوانی شد.

لازم به ذکر است در این جلسه آخوند میرزاعلی مدیر کل کتابخانه های استان گزارشی از از روند فعالیت این نهاد ارائه کرد.

گفتنی است در حال حاضر 29 شهر استان دارای کتابخانه هستند و همچنین 30 درصد مدارس استان از کتابخانه مستقل و کلاسی برخوردارند.

  28 مهر 1398
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز