فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان:
74 نیرو قرقبان در شبانه روز از مراتع استان گلستان حفاظت می کنند

https://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/1397/07/05/1397070514451936615511204.jpg

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان از كشاورزان و دامداران خواست تا از شخم زدن، ايجاد شيار و ورود دام غيرمجاز در اراضي ملي و مراتع خوداري کنند.
به گزارش صیدنیوز، حبیب یار بزی با اشاره به اینکه با شروع فصل زراعی جدید شخم زنی مراتع در شهرستان های گنبد، کلاله، آق قلا و مراوتپه در حال انجام است، اظهار کرد: شخم زدن و ايجاد شيار در اراضي ملي و مراتع، بستر براي كشت غيرقانوني غلات فراهم می شود.
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان با غيرقاوني دانستن اين اقدامات، گفت: 74 نفر از نيروهاي قرقبان در آماده باش كامل بوده و با گشت زني هاي شبانه روزي با متخلفان احتمالي در اين حوزه برخورد مي كنند.
وی یاد آورشد: حوزه هایی چون مراوتپه، گیلداغ، گنبد حوزه مرکزی حاجی قوچان و کلاله یلدی بدراق جزو مناطقی است که شخم و شیار در آن زیاد انجام می شود.
یار بزی اظهار کرد: برخي افراد سودجو هرساله درفصل كشت اقدام به شخم زدن و ايجاد شيار در اراضي ملي مي كنند كه با آنان برابر قوانين برخورد مي شود.
وی خاطرنشان کرد: برای حفظ اراضی ملی و مراتع نیاز است كشاورزان و دامداران منطقه با منابع طبيعي همکاری لازم را داشته باشند.
شایان ذکر است برای اطلاع رسانی هرگونه شخم و شیار و ورود دام غیر مجاز به مرتع با شماره 1504 تماس حاصل فرمایند.
گفتنی است استان گلستان دارای 862 هزار و 825 هکتار مرتع می باشد.

  20 آبان 1398
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز