مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان:
توسعه فضای سبز در این استان ضروری است

http://static3.golestan24.com/thumbnail/1N8x6QZFbD3B/byDF1vEEwNz1MK1ljj8mUlXyQ4tn4aIoIpcM-Ta62GHFXUTc2Kx02FDeKsMZ-BUR/%D9%82%D8%B2%D9%84%D8%B3%D9%81%D9%84%D9%88.jpg

مدیر کل منابع طبیع و آبخیزداری استان گلستان با اشاره به اهمیت فضای سبز در سالم سازی محیط و مقابله با آلودگی هوا اظهار داشت: حفاظت از منابع طبعی وظیفه همگانی است و باید برای حفظ تمامی مولفه محیط زیست همچون آب، خاک ، جنگل و مراع برنامه ریزی دقیق داشت.
به گزارش صیدنیوز، قزل سفلو در جلسه توسعه فضای سبز شهرستان مراوه تپه با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای حفظ و گسترش فضای سبز اظهار داشت: توسعه فضای سبز این شهرستان در راستای مصوبات ستاد توسعه فضای سبز استان انجام می گیرد.
وی گفت: زراعت چوب و کشت درختان سازگار و گونه اصلاح شده بومی به نام"" آلبا پده""(alba pede) در حاشیه رودخانه اترک و کشت بوته ها و درختچه های سازگار در مراتع شهرستان انجام می شود.
وی با توجه به تغییر اقلیم و روند فرسایش خاک و همچنین کاهش سطح آب های شیرین بیان کرد: در این شهرستان باید تغییر الگوی کشت در اراضی کم بازده و با بارندگی کمتر از ۲۵۰ میلیمتر صورت گیرد.
همچنین قزل سفلو در این جلسه اذعان داشت: توسعه بوستان های فضای سبز روستایی و شهری و بهره برداری از عرصه های ملی برای ارتقای معیشت خانوارهای ساکن امری مهم می باشد.

  5 بهمن 1398
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز