به همت شورای مشارکتهای زنان مجمع خیرین سلامت؛
همایش زنان سرمایه های اجتماع در شهرستان آق قلا برگزار شد

همایش  زنان سرمایه های اجتماع به همت شورای مشارکتهای زنان مجمع خیرین سلامت خراسان رضوی با حضور بانوان فرهیخته و کارآفرین شهرستان آق قلاو فرماندار و مسولین شهرستان آق قلا برگزار شد.

به گزارش صیدنیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای مشارکتهای زنان مجمع خیرین سلامت خراسان رضوی ، آرزو حیدریان ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا ( س) با بیان اینکه بانوان مهمترین سرمایه های اجتماع هستند، گفت: حرمت و متزلت زن در جامعه ایرانی تا آنجا مورد اهمیت است که در تمام طول تاریخ زنان ایرانی همپای مردان در دفاع از آب و خاک ایستادگی کرده اند.
وی با اشاره به اینکه زنان در جامعه اسلامی در همه زمینه های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی الگو و تأثیر گذارند، افزود: فرهنگ ایرانی پس از ورود اسلام به بهترین و زیبا ترین فرهنگ تبدیل شد که درآن بانوان بیشترین سرمایه های اجتماعی را سامان دادند.

وی عنوان کرد:زنان می توانند نقش مؤثری در شکوفایی علمی و اقتصادی داشته باشند و

 هر جا حضور زنان فعال و پررنگ بوده باعث احیا دین و رعایت مسائل مذهبی بوده است
 حدریان اظهارکرد: در دوران انقلاب، زنان پا به پای مردان، برای دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی حضور داشتند و از حقوق خود گذشتند تا انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

وی تاکید کرد: حضور فعال و چشمگیر زنان در بخش های مختلف اجتماع، بیانگر توانمندی و کارآمدی آنان است.
رییس شورای مشارکتهای زنان مجمع خیرین سلامت خراسان رضوی با اشاره به جایگاه زن در فرهنگ اسلامی گفت:  باید قدردان زنان در جامعه باشیم چرا که این قشر هستند که دربسیاری از مقاطع تاثیر گذاریهای حساسی را داشته اند.
وی بیان کرد: حضرت فاطمه زهرا (س) در آموزه های معرفتی و در عالم انسانیت بهترین الگو زنان جامعه هستند.
حیدریان با اشاره به اینکه خانواده به عنوان یکی از مهمترین گروه هایی شناخته می شودکه بنیان اجتماعی شدن افراد درآن گذاشته میشود، ابرلز کرد: بنابراین ، اصلی ترین پایه های اجتماعی از درون خانواده سرجشمه میگیرد و زنان به عنوان قطب عاطفی خانواده مسولیت تربیت فرزندان و پرداختن به امور خانواده را بع دوش می کسند، در نتیجه زنان در تولید سرمایه های انسانی جامعه نقش بسزایی دارند.
وی با بیان اینکه کنار هم بودن زنان، سرمایه ای اجتماعی آنها را بالا می برد و اتحاد آنها میتواند سرمابه ی اجتماعی جامعه را افزابش دهد، ، افزود: انجمن های خیریه ای که توسط زنان بای محرومان به شکل خودجوش ایجاد میشود و به مرور زمان افزایش میدهد، یک نمونه بارز از مشارکت مدنی زنان در جامعه است.
حیدریان تاکید کرد: امروزه مفهوم سلامت با مولفه های سرمایه اجتماعی در زنان گره خورده و بسیاری از بیماریهای جسمی و روانی با عوامل اجتماعی رابطه قوی دارد.
رییس شورای مشارکتهای زنان مجمع خیرین سلامت حرسان رضوی گفت:زنان باید خود را باور کنند و به توانایی‌های خود اعتقاد و اعتماد داشته باشند تا بتواند وارد عرصه اقتصادی شوند.

وی یادآور شد: اکنون ما تعدادی زیادی از زنان توانمند را داریم که حاضر به حضور در جامعه نیستند و علت اصلی این موضوع این است که برخی از زنان می‌ترسند که اگر در کار اقتصادی شکست بخورند، همه‌‌چیز را از دست بدهند این درحالی است که مردان هم در بازار کار، بارها و بارها شکست را تجربه می‌کنند. ما باید در کشور زمینه‌های توانمندسازی زنان سرپرست خانوار را فراهم کنیم زیرا این موضوع می‌تواند، نتایج بسیار مثبتی برای کشور داشته باشد.زنان به جای روی آوردن به فعالیت‌های اقتصادی اکثرا به سمت دانش و دانشمند شدن می‌روند.

وی گفت : زنان باید با تغییر رویه به سمت کارآفرینی اقتصادی حرکت کنند و خانواده‌ها نیز باید دختران کارآفرین با قدرت اقتصادی تربیت کنند. زیرا در نهایت زنان باید در فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی نقش و مسئولیت داشته باشند.  خستگی‌ناپذیری، سختکوشی و پشتکار جزو خصوصیت اخلاقی زنان است،  زنان ریشه‌های درخت توسعه هستند هر قدر این ریشه‌ها تقویت شوند؛

وی افزود: درخت تنومندتری در جامعه خواهیم داشت؛ ضمن اینکه قرار نیست هیچ زنی در مناسبات اقتصادی جای مردان را بگیرد بلکه زنان در جایگاه و نقش خود می‌توانند برای کشور ایفای نقش کنند.  اعتقاد به توانایی زنان در موضوعات اقتصادی و دستیابی به مدارج بالای مدیریتی باید در خانواده و سپس در جامعه شکل بگیرد.

وی با بیان اینکه سرپرست خانوار قهرمانان واقعی جامعه ما هستند، گفت:همواره زندگی برای زنان سرپرست خانوار بسیار سخت است، به همین منظور معتقدهستیم، زنان بدسرپرست و بی‌سرپرست قهرمانان واقعی میدان‌های زندگی امروز جامعه ما هستندو،. بر این باوریم که جایگاه و موقعیت زنان به نسبت سال‌های گذشته تغییر یافته و بهتر شده، اما هنوز مطلوب نیست و باید بیشتر تلاش کرد تا  بتوانیم به وضعیت مطلوب برسیم..
در پایان این همایش ازحدود 60 نفراز بانوان نمونه در زمینه های محتلف بمناسبتولادت حضرت فاطمه(س) علمی، فرهنگی، ، هنری توسط شورای مشارکتهای زنان مجمع خیرین سلامت خراسان رضوی تجلیل به عمل آمد.

  29 بهمن 1398
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز