استاندار گلستان در دیدار با سفیر ایران در جمهوری ترکمنستان:
با ظرفیت های کشاورزی استان به دنبال افزایش تجارت هستیم/آماده دیدار با استاندار بالکان هستیم

استاندار گلستان با اشاره به مسیرهای زمینی, ریلی, دریایی و هوایی این استان با جمهوری ترکمنستان اظهار کرد:با توجه به ظرفیت های کشاورزی استان و تولید بیش از ۵ میلیون تن انواع محصولات زراعی و باغی به دنبال افزایش تجارت با کشورهای همسایه هستیم .

به گزارش صیدنیوز، دکتر هادی حق شناس امروز پنج شنبه یکم اسفند در دیدار با غلام عباس ارباب خالص با اشاره به اشتیاق دوطرف جهت ارتقا روابط تصریح کرد: آمادگی دیدار با استاندار بالکان را داریم و معتقدیم ارتقا روابط ابتدا باید در سطح محلی و بعد ملی صورت گیرد.
وی افزود:در دهه فجر با اعتبار ۲۹ میلیارد تومان تکمیل خط عریض و نرمال راه آهن در اینچه برون انجام شد و در حال حاضر منتظر ترکمنستان برای تکمیل ۲۰۰ متر خط عریض هستیم تا راه ریلی جهت جابجایی بار مورد استفاده قرار گیرد.
استاندار گلستان گفت: آمادگی داریم مراسم سالگرد مختومقلی فراغی شاعر و عارف بزرگ ترکمن را امسال با شکوه تر از گذشته برگزار کنیم و در این راستا امیدواریم شاهد همکاری جمهوری ترکمنستان نیز باشیم.
دکتر حق شناس با اشاره به مشترکات استان گلستان با جمهوری ترکمنستان یادآور شد: آمادگی برگزاری نمایشگاه های مشترک و مسابقات ورزشی مشترک را داریم و از هر ارتباط مشترکی استقبال می کنیم
همچنین در این دیدار دکتر ارباب خالص سفیر ایران در ترکمنستان از آمادگی این کشور در مسیر گسترش روابط خبرداد و گفت :تلاش داریم با استفاده از ظرفیت های موجود در استان زمینه ارتقا روابط را فراهم آوریم.

  1 اسفند 1398
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز