رئیس کل دادگستری گلستان:
با هدف کاستن از دفعات خروج مردم از منزل؛ خدمات اینترنتی قضایی به مردم

https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1398/12/14/11490200_427.jpg

رئیس کل دادگستری گلستان از خدمات اینترنتی به مردم خبر داد.

به گزارش صیدنیوز، هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان به تلاش‌های دادگستری برای ارائه اینترنتی خدمات قضایی هم اشاره کرد و از مردم خواست: در راستای توصیه‌های پزشکان جز برای ضرورت خارج نشوند و خدمات قضایی و پیگیری پرونده‌های خود را اینترنتی انجام دهند.

هادی هاشمیان با اشاره به این که بیشترین مراجعه مردم به محاکم برای پیگیری پرونده هاست گفت: افراد می‌توانند از طریق سامانه ثنا با کد ۱۶ رقمی که هنگام ثبت دادخواست و شکایت به آنان داده شده، برای پیگیری روند رسیدگی به پرونده و آگاهی از فرآیند رسیدگی به سامانه www.adliran.ir مراجعه کنند.

این مقام ارشد قضایی استان افزود: کسانی که نام کاربری یا شماره پرونده را فراموش کرده اند نیز می‌توانند تماس بگیرند. شماره تماس همه دادگستری‌ها، دادسرا‌ها و شورا‌های حل اختلاف استان نیز در سایت dadgostari-gs.ir برای سهولت مردم در دسترس است.

هاشمیان با اشاره به فعالیت ۳۱ دفتر خدمات الکترونیک قضایی در استان گفت: در همه شهر‌های استان این دفاتر فعال است و از امروز علاوه بر خدماتی که تاکنون ارائه می‌کردندثبت لوایح هم استانی‌ها نیز در این دفاتر امکان پذیر شد.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: در راستای بخشنامه رئیس قوه قضاییه، جز پرونده‌هایی که امکان رسیدگی غیرحضوری دارند و پرونده‌هایی که پرونده‌های فوری و ضروری، رسیدگی به بقیه پرونده‌ها به فروردین ۹۹ موکول شد.

هادی هاشمیان افزود: بر اساس این بخشنامه رسیدگی به شکایت‌ها و دادخواست‌های جدید هم جز موارد ضروری برای جلوگیری از ازدحام مردم برای بعد از فروردین ماه تعیین وقت می‌شود.

رئیس کل دادگستری گلستان از فراهم شدن بستر ارائه مشاوره حقوقی شبانه روزی برای گلستانی‌ها هم خبر داد و گفت: تا پیش از این مردم می‌توانستند فقط در ساعت اداری با شماره ۱۲۹ تماس و مشاوره حقوقی رایگان بگیرند، اما با فراهم شدن بستر‌های جدید، امکان دریافت شبانه روزی مشاوره حقوقی برای شهروندان گلستانی فراهم شد.

هاشمیان عنوان کرد: به این ترتیب افراد برای دریافت مشاوره حقوقی رایگان و گفتگو با کارشناسان حقوقی نیاز به مراجعه حضوری به دادگستری ندارند.

  14 اسفند 1398
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز