استاندار گلستان در جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا:
همراهی خیرین در تهیه تجهیزات پزشکی کم نظیر بوده است/در خانه ماندن مردم و عدم حضور در تجمعات زمان گذر از بحران کرونا را تسریع می کند

 همراهی خیرین در تهیه تجهیزات پزشکی کم نظیر بوده است/در خانه ماندن مردم و عدم حضور در تجمعات زمان گذر از بحران کرونا را تسریع می کند

استاندار گلستان با اشاره به نیازهای درمانی استان جهت مقابله با کرونا اظهار کرد: همراهی ۱۲ و نیم میلیاردی خیرین گلستان تا کنون برای خرید تجهیزات پزشکی و درمانی نظیر تخت ICU , ونتیلاتور و دیگر وسایل مورد نیاز در سطح استان و حتی کشور کم سابقه و شاید بی نظیر بوده و شایسته تقدیر است.

به گزارش صیدنیوز، دکتر بعدازظهر امروز یکشنبه ۲۵ اسفند در جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا ضمن تقدیر از تمامی دستگاه های همراه اعم از جهادکشاورزی, سپاه, دهیاری و شهرداری ها در ضدعفونی سازی معابر تصریح کرد:طی یک هفته گذشته همراهی مردم جهت در خانه ماندن , تعدیل ساعت اصناف و رعایت بهداشت عمومی موجب کاهش مراجعات به مراکز درمانی شد اما در شب گذشته حضور مردم در خیابان ها نگران کننده بود که امیدوارم اصناف با رعایت ساعت کاری و مردم با رعایت در خانه ماندن مردم زمان گذر از بحران کرونا را تسریع می کنند.
وی افزود: مقرر گردیده تمام اتومبیل هایی که از استان خارج می شوند تحت کنترل جدی قرار گیرند تا مبادا مبتلایان به استان های دیگر وارد شوند و البته این قاعده در تمام استان ها رعایت خواهد شد.
استاندار گلستان با اشاره به اقدامات شهرداری گرگان یادآور شد: ۳۰۰ هزار ماسک و ۲۰۰ دستگاه تب سنج بواسطه خواهرخواندگی گرگان و گوانگ جو به استان ارسال خواهد شد.
استاندار گلستان یادآور شد: در ایام نوروز ۱۳۹۹ علاوه بر داروخانه های شبانه روزی ۵۰ درصد داروخانه های عادی یک روز درمیان تا ۱۸ فروردین به ارایه خدمت می پردازند.
دکتر حق شناس خاطر نشان کرد: تمامی مراکز دینی و مذهبی که در آن آیین های نوروزی برگزار می شود تعطیل خواهد بود و ورود و اسکان هرگونه میهمان بومی و غیربومی در مهمانسراهای ادارات ممنوع است.
وی ادامه داد: کلیه درمانگاه های بخش خصوصی از ۲۵ اسفند تا ۱۸ فروردین به ارایه خدمت می پردازند خروج پزشکان از استان در این ایام ممنوع خواهد بود و همچنین مرخصی مدیران تا ۱۵ فروردین لغو شده است.
استاندار گلستان گفت : بیش از 150 کشور در دنیا درگیر ویروس کرونا شدند و هر یک به شکلی به دنبال مبارزه و مقابله با این ویروس هستند ولی همه به دنبال این هستند که یک انقطاعی بین مردم برای مدت چهارده روز به وجود بیاید و اماکن عمومی تعطیل شود.
دکتر حق شناس افزود: به عقیده کارشناسان پزشکی و پزشکان برخی از داروها مثل «تامی فلو» بر این ویروس کارساز نیست اما افزایش قیمت این قرص بازار کاذبی به وجود آورده بود.
همچنین در این جلسه دکتر فاضل ریاست دانشگاه علوم پزشکی و دیگر مدیران حاضر در جلسه گزارشی از آخرین اقدامات و فعالیت ها ارایه کردند.
در این جلسه با پیشنهاد دکتر حق شناس مقرر شد ۵ هزار بسته حمایتی توسط شخص مدیران و اتاق های اصناف شهرستان ها برای خانواده های تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد تهیه شود.

  25 اسفند 1398
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز