رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان:
ابتلای ۱۷ پرستار و پزشک گلستانی به کرونا / جان باختن ۶۴ گلستانی بر اثر کرونا

https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1398/12/25/11557002_655.jpg

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: ۱۷ نفر از کادر درمانی بیمارستان‌های صیاد شیرازی و ۵ آذر گرگان به کرونا مبتلا شدند.

به گزارش صیدنیوز، عبدالرضا فاضل رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: در بیمارستان صیاد شیرازی و ۵ آذر نزدیک به ۱۷ نفر کادر درمانی و پزشکی به کووید ۱۹ مبتلا شدند و برخی از این افراد نیز در حال حاضر پس از سپری کردن دوره بیماری به کار برگشتند.

عبدالرضا فاضل افزود: پذیرش بیماران کرونایی در ۱۱ بیمارستان استان انجام می‌شود و تا امروز ۲ هزار و ۸۰۰ بیمار در بیمارستان بستری شدند که در حال حاضر ۹۰۵ نفر در بیمارستان بستری هستند.

فاضل با بیان اینکه ۶۴ نفر بر اثر بیماری کرونا در استان فوت کردند، ادامه داد: در کشور چین دو سه مرحله پیک برای این بیماری وجود داشت و قطعاً نمی‌توان پیک آن را نیز در استان پیش بینی کرد و به طور قطع به بیمارستان صحرایی نیاز خواهیم داشت.

او افزود: طبق تصمیم استاندار گلستان هتل ورزش به منظور نقاهتگاه در نظر گرفته شده که می‌تواند ۲۵۰ بیمار را در این نقاهتگاه بستری کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان ادامه داد: افرادی در این نقاهتگاه بستری می‌شوند که دوره بیماری را گذرانده باشند، در حال حاضر ۱۰ تا ۱۲ بیمار در این مکان بستری هستند و رسیدگی به آن‌ها به بسیج جامعه پزشکی واگذار شده است.

او افزود: دارویی به نام «تامی فلو» که برای آنفولانزا قابل مصرف بود برای برخی از بیماران کرونا استفاده می‌شد و با توجه به اینکه امروز مشخص شد تاثیری در درمان بیماران کرونا ندارد از پروتکل درمانی وزارت بهداشت حذف شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان در ادامه گفت: برای تهیه کیت در کشور با مشکل روبه رو بودیم و حوزه ویروس شناسی استان گلستان اعلام آمادگی کردند که می‌توانند این آزمایش را در استان انجام دهند و با تهیه کیت توسط یک خیر انجام شد.

فاضل گفت: در حال حاضر ۴۰۰ کیت تهیه شده که برای بیماران بستری و بدحال در نظر گرفته شده و نیازی نیست که از بیماران سرپایی آزمایش گرفته شود.

او افزود: افراد مشکوک به کرونا در خانه قرنطینه شوند و از ظروف یک بار مصرف استفاده کنند و در محل کار حضور پیدا نکنند و مسائل پیشگیرانه را رعایت کنند.

فاضل گفت: سیستم غربالگری در سطح شهرستان‌ها راه اندازی شده و کسانی که در بیمارستان حضور داشتند و یا بستگان آن‌ها بر اثر بیماری کووید ۱۹ فوت کردند با آن‌ها تماس گرفته می‌شود و شرایط آن‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان افزود: خیرین نیز در این ایام همکاری خوبی با دانشگاه علوم پزشکی گلستان داشتند و نسبت به خرید ۵۵ دستگاه تنفس مصنوعی اقدام شد و این در حالی بود که در طول ۴۰ سال گذشته تنها ۱۸۰ دستگاه ونتیلاتور در استان گلستان وجود داشت.

  25 اسفند 1398
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز