رئیس پلیس آگاهی استان گلستان:
انهدام باند سارقان مسلح در گلستان

https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1398/12/28/11573779_264.jpg

رئیس پلیس آگاهی استان گلستان: از انهدام باند سارقان مسلح با ۴۰ فقره سرقت منزل خبر داد.

به گزارش صیدنیوز، سرهنگ مجتبی مروتی رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان گلستان گفت: به دنبال وقوع چندین فقره سرقت منزل در سطح استان، رسیدگی به موضوع در دستور کار تیمی ویژه از ماموران پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

او گفت: طی تحقیقات پلیس و بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته، مشخص شد سارقان از ۳ دستگاه خودرو دنا، پژو پارس و پژو ۴۰۵ با پلاک سرقتی برای انجام اقدامات مجرمانه خود استفاده می‌کردند.

مروتی افزود: با انجام اقدامات فنی، ماموران موفق شدند پلاک اصلی یکی از این خودرو‌ها را کشف کنند که در بررسی از سوابق آن مشخص شد صاحب خودرو سابقه سرقت‌های مسلحانه در استان‌ها دیگر را نیز در پرونده داشته است.

سرهنگ مروتی گفت: پس از تحقیقات تکمیلی، ماموران دریافتند اعضای این باند ۴ نفره، تحت عنوان گردشگر، منازلی را در نقاط مختلف استان اجاره کرده و پس از پیاده کردن نقشه‌های شوم خود از محل متواری می‌شوند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه با بررسی‌های فنی پلیس مشخص شد متهمان قصد سرقت در یکی از شهر‌های شرقی استان را دارند، گفت: با اشراف اطلاعاتی ماموران، خودرو متهمان در محدوده پلیس راه آزادشهر شناسایی شد که سارقان بلافاصله پس از مشاهده پلیس اقدام به فرار کردند.

وی اظهار داشت: ماموران طی یک تعقیب و گریز موفقیت آمیز و با استفاده از قانون به کارگیری سلاح، موفق شدند ۲ نفر از اعضای باند سارقان مسلح را دستگیر کنند.

سرهنگ مروتی با بیان اینکه در این عملیات یکی از سارقان کشته شد و سارق دیگر که یک قبضه سلاح گرم همراه داشت با استفاده از تاریکی شب از محل گریخت، خاطرنشان کرد: متهمان در تحقیقات اولیه به ۴۰ فقره سرقت منزل در سطح استان اقرار کردند.

رئیس پلیس آگاهی گلستان با بیان اینکه تلاش‌ها برای دستگیری سارق متواری ادامه دارد، گفت: شهروندان همواره در مراقبت از منازل و اموال خود کوشا باشند و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک مراتب را در اسرع وقت از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

  28 اسفند 1398
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز