بازگشایی موقت سایت دفع زباله آزادشهر / مهلت یک ماهه دادگستری به استانداری برای رفع مشکلات سایت پسماند آزادشهر

سایت دفع زباله آزادشهر که از دیروز بادستور دادستان این شهر پلمب شد موضوع نشست جلسه امروز کارگروه گسترش عدل و آزادی های مشروع دادگستری استان بود .

به گزارش صیدنیوز، رئیس کل دادگستری گلستان در این جلسه معاون عمرانی استاندار گلستان هم حضور داشت گفت: در  سرکشی دوره ای چند روز پیش از سایت زباله آزادشهر ، اهالی این شهر از بوی بد سایت زباله در نزدیکی شهر شکایت داشتند و در همین دیدار  دادستان این شهرستان را مسئول پیگیری موضوع کردیم که نتیجه آن دستور بستن سایت دفع زباله شرق استان در آزادشهر بود .

هادی هاشمیان افزود: در جلسه امروز از معاون عمرانی استاندار برای ارائه توضیحات درباره این سایت دعوت شد و پس از بررسی موضوع تا پایان خرداد به استانداری فرصت داده شد تا برای رفع بوی بد و مشکلات این سایت پسماند اقدامات لازم را انجام دهد.

هاشمیان ادامه داد: همچنین مقرر شد همزمان در این مدت ، محیط زیست و سایر دستگاه های اجرایی  دیگر منشا های احتمالی بوی بد این شهرستان را بررسی و گزارش آن را به دادگستری ارائه کنند .

هاشمیان گفت: برای جلوگیری از مشکل دفع زباله، این سایت از امروز دوباره بازگشایی می شود اما اگر پس  از گذشت مهلت تعیین شده مشکل همچنان به قوت خود باقی باشد اقدامات قضایی لازم انجام خواهد شد .

معاون عمرانی استاندار گلستان هم در این جلسه از اختصاص 8 میلیارد تومان برای رفع مشکلات سایت زباله آزادشهر گفت و قول داد:  تا پایان خرداد بخشی از سایت که احتمال داده می شود منشا بیشتر بو های نامطبوع ناشی از آن باشد  ساماندهی و با بستری از خاک پوشانده و درختکاری شود.

میرمحمد غراوی افزود: همزمان با رفع مشکلات گودال دفع سایت زباله ، ساخت بخش تازه ای برای دفن استاندارد زباله و جمع آوری شیرابه ها در این سایت آغاز می شود که امیدواریم با مجموع این اقدامات در آینده مشکلات این سایت  کاملا رفع شود .

حجت الاسلام سیدرضا سیدحسینی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هم در این جلسه با انتقاد از عملکرد دستگاه های اجرایی در زمینه مدیریت پسماند گفت: نظارت دستگاه های اجرایی باید به گونه ای باشد که بودجه در همان موضوع پسماند هزینه شود نه انکه محملی برای جذب کادر اداری اضافی شود و به حیاط خلوتی برای شرکتها  و افراد خاص تبدیل شود.

با شکایت مردم آزادشهر از بوی بد سایت دفع زباله شرق استان که در فاصله دو و نیم کیلومتری این شهر قرار دارد ، رئیس کل دادگستری استان ، دادستان این شهر را مامور بررسی و پیگیری این موضوع کرد که در نهایت با دستور دادستان فعالیت این سایت متوقف شد .

با توقف فعالیت این سایت برای رفع مشکلات مردم امروز در دادگستری استان جلسه ای با حضور مسئولان قضایی و استانداری تشکیل شد .

  23 اردیبهشت 1399
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز