رئیس کل دادگستری گلستان:
ورود دادگستری به موضوع واگذاری 10 هزار مترمربع اراضی دولتی در گرگان/ واگذاری زمین های میلیاردی به اشخاص خاص

https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1399/3/1/11936939_582.jpg

رئیس کل دادگستری گلستان از واگذاری ۱۰ هزار مترمربع از زمین‌های دولتی گران قیمت گرگان به مدیران و کارکنان اداره راه و شهرسازی سازی استان خبر داد.

به گزارش صیدنیوز، هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان در جلسه گسترش عدل و آزادی های مشروع با موضوع زمین خواری اراضی دولتی امروز در دادگستری گلستان برگزار شد .و گفت: کارشناسان ارزش این زمین‌ها که در خیایان صیاد شیرازی، عدالت ۹۲، شهرک تالار و تپه صدا و سیمای گرگان است میلیارد‌ها تومان تخمین می‌زنند.

هادی هاشمیان افزود: این زمین‌ها بر اساس قانون باید به اقشار کم درآمدی که خانه ندارند و تاکنون زمین دریافت نکرده اند برای ساخت مسکن واگذار شود، اما این اراضی گران قیمت با قیمتی کمتر از ارزش واقعی به مدیران و کارکنان این دستگاه واگذار شده است.
 
هاشمیان ادامه داد: بررسی روند واگذاری این زمین‌ها از سوی یک گروه ۵ نفره از قضات توانمند استان آغاز شده است تا ابعاد بیشتر این پرونده روشن و با متخلفین برخورد شود.

هاشمیان گفت: بررسی خلا‌های قانونی که امکان زمین خواری و سوء استفاده را فراهم می‌کند نیز از دیگر کار‌هایی است که این گروه ۵ نفره قرار است انجام دهند و نتیجه آن را برای اصلاح قانون ارائه کنند.

هادی هاشمیان ادامه داد: با ورود دادگستری به واگذاری اراضی دولتی، تعدادی از کارکنان اداره راه و شهرسازی، زمین‌های دریافتی را تحویل دادند.

این مقام ارشد قضایی استان گفت: تا زمان تعیین تکلیف این پرونده در دادگستری، ساخت و ساز در زمین‌های واگذار شده، ممنوع است.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: برای پیشگیری از زد و بند و تخلف در واگذاری زمین‌های دولتی نیز استانداری و دستگاه‌های ذی ربط را مکلف کردیم از این پس اراضی ملی که پس از توسعه شهر‌ها در بافت شهر قرار می‌گیرند پیش از واگذاری در کمیسیون ماده ۵ به دادستان‌های هر شهرستان اعلام کنند تا از واگذاری این اراضی به اشخاص خاص در سایه قانون پیشگیری شود.

  10 خرداد 1399
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز