رئیس مرکز بهداشت گلستان:
تمام شهر‌های گلستان از وضعیت سفید خارج شدند / اعمال محدودیت برای شهر‌های قرمز

https://img9.irna.ir/d/r2/2020/02/26/4/156997639.jpg

رئیس مرکز بهداشت گلستان از خارج شدن تمام شهر‌های گلستان از وضعیت سفید خبر داد.

به گزارش صیدنیوز، جعفری رئیس مرکز بهداشت گلستان در جلسه ستاد پیشگیری از کرونا گفت: تا سه هفته پیش ۸ شهر گلستان عاری از ویروس کرونا بود، اما در حال حاضر تمام شهرستان‌های استان ازوضعیت سفید خارج شده اند.

او افزود: در حال حاضر شهر‌های آق قلا، بندر ترکمن، بندر گز، گنبدکاووس، مراوه تپه، کلاله و گالیکش در وضعیت قرمز قرار دارند.

هادی حق شناس استاندار گلستان در جلسه ستاد پیشگیری از کرونا گفت: باید علاوه بر صدا و سیما از ظرفیت سایر رسانه‌ها در حوزه آگاهی بخشی به مردم استفاده کنیم، همچنین می‌توانیم از ظرفیت فضای مجازی و روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی هم در حوزه اطلاع رسانی استفاده کنیم.

او افزود: در گرگان مشکلات مربوط به ویروس کرونا نسبت به شهر‌های دیگر استان کمتر است چرا که پیک نخست ابتلا به بیماری در گرگان اتفاق افتاد و برحسب ایمنی گله‌ای ۵۷ درصد مردم مبتلا شدند.

استاندار گلستان گفت: از مجموع ۹۰۰ هزار نفر جمعیت روستایی استان در حال حاضر ۶۰۰ هزار نفر ازجمعیت روستایی در وضعیت قرمز قرار دارند در حالی است که از یک میلیون نفر جمعیت شهری تنها ۳۰۰ هزار نفر در شهر‌های قرمز قرار دارند.

حق شناس ادامه داد: در هر کدام از شهر‌های استان که وارد محدوده قرمز شود برگزاری هر گونه اجتماع در تالار‌های پذیرایی، رستوران‌ها و ... تعطیل و محدودیت‌ها مجدد باز می‌گردد.

در این جلسه مقرر شد تا صبح دوشنبه دانشگاه علوم پزشکی گلستان پروتکل ایجاد محدودیت‌ها برای شهر‌های زرد و قرمز استان را مشخص و به سرعت ابلاغ کند.

  1 تیر 1399
بخش : استان گلستان / سلامت
کد خبر: 67518
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز